8 mitów na temat mężczyzn, które nie są do końca prawdziwe

0
372

Mężczyźni są tacy przewidywalni, ale czy na pewno? Wydaje nam się, że wiemy o mężczyznach tak wiele rzeczy, ale okazuje się, że bardzo niewiele opiera się na rzeczywistości.

Uważamy, że możemy przewidzieć ich zainteresowania, zachowania, hobby itp. tylko na podstawie ich płci, ale tak naprawdę nie możemy. Dzisiaj porozmawiamy o 8 mitach na temat mężczyzn, które nie są do końca prawdziwe.

1. Mężczyźni nienawidzą mówić o uczuciach

Nie chodzi o to, że mężczyźni nie chcą rozmawiać o swoich uczuciach, chodzi o to, że społeczeństwo mówi im, że nie wolno im tego robić.

Z jakiegoś powodu według standardów społecznych uczucia są tymi głupimi rzeczami, o których mogą mówić tylko kobiety, podczas gdy w rzeczywistości każdy odniósłby ogromne korzyści z mówienia o swoich uczuciach raz na jakiś czas.

Każda kobieta wie, że mężczyźni mówią o swoich uczuciach, po prostu potrzebują więcej czasu, aby poczuć się komfortowo.

pixabay.com

2. Mężczyźni kochają sport

Jasne, a wszystkie kobiety robią na drutach. Brzmi absurdalnie, kiedy tak to ujmujesz, prawda?

Jest wielu mężczyzn, którzy absolutnie nie interesują się sportem i wolą czytać książkę, a nawet upiec ciasto. I czy to nie jest po prostu cudowne?

Czytaj: Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu

pl.freepik.com

3. Mężczyźni nie są emocjonalni

Och, są. Czy kiedykolwiek widziałaś, jak bawią się ze swoim psem? Albo jak reagują, gdy ich ulubiona drużyna wygrywa? Czy nie widziałaś niezliczonych filmów na YouTube z propozycjami i ślubami, na których mężczyźni płaczą łzami radości?

Mężczyźni są tak samo emocjonalni jak kobiety, po prostu społeczeństwo wychowało ich, by przez większość czasu tego nie okazywać.

pixabay.com

4. Mężczyźni są niedojrzali

Wiele kobiet ogólnie uważa, że mężczyźni są niedojrzali. Próbują nawet poprzeć ten mit jakąś „nauką” o tym, że mężczyźni rozwijają się wolniej niż kobiety, i chociaż tak, chłopcy zazwyczaj przechodzą przez okres dojrzewania później niż dziewczynki, co to ma wspólnego z ich poziomem dojrzałości w późniejszym życiu?

Jeśli dana osoba jest niedojrzała, tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z jej płcią, a ma znacznie więcej wspólnego z jej wychowaniem.

Czytaj: Wybierz najmilszego mężczyznę, a powiemy Ci coś ciekawego

pixabay.com

5. Mężczyźni mają problem ze szczerością

To jest coś, czego uczymy się od najmłodszych lat. Jeśli chłopak Cię ignoruje lub jest dla Ciebie niemiły – to znaczy, że Cię lubi, po prostu nie wie, jak to pokazać. Co za bzdury.

Jasne, czasami mężczyźni bawią się, żeby sprawdzić, czy jesteś zainteresowana, ale całkiem wielu z nich nie ma problemu z otwarciem i szczerością. Zależy to tylko od ich charakteru i pewności siebie.

pixabay.com

6. Mężczyźni lubią tylko modelki

Ten mit sprawia, że mężczyźni wydają się bardzo powierzchowni, a to po prostu śmieszne. Gdyby to było prawdą, nigdy nie przetrwalibyśmy jako gatunek. A jedynymi ludźmi, którzy mieliby się rozmnażać, byłyby modelki.

Och, jaki świat byłby dziwny. Jasne, mężczyźni mogą częściej zauważać dziewczyny wyglądające jak modelki na ulicy, ale to samo dotyczy kobiet i przystojnych mężczyzn wyglądających jak modele. To nie znaczy, że to jedyna rzecz, na której im zależy. Charakter, poczucie humoru, chemia i wiele innych rzeczy liczą się dla mężczyzn o wiele bardziej niż wygląd modelki.

pixabay.com

7. Wszyscy mężczyźni znają się dobrze na technologii

I właśnie dlatego ulubionym sposobem mojego sąsiada na naprawę telewizora jest uderzanie go w bok z nadzieją, że to zadziała. Zaufaj mi, bycie dobrym w technologii to nie jest coś, co jest zakodowane w ich DNA, to umiejętność i niektórzy ją rozumieją, a inni nie.

pl.freepik.com

8. Mężczyźni nie dbają o swój wygląd

Taki klasyk, ale to kompletny fałsz. Mężczyźni zdecydowanie dbają o swój wygląd, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Gwarantujemy Ci, że swobodny wygląd Twojego faceta nie był przypadkowy. Nie wytoczył się po prostu z łóżka i założył to, co ładnie pachniało. Najprawdopodobniej spędził trochę czasu, przygotowując swój strój i te włosy też nie były przypadkiem.

pl.freepik.com

johannesfloe.com – Art to remember