8 najstraszniejszych przygód dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

0
285

Cicha i spokojna wycieczka po prostu nie jest dla każdego. Tam, gdzie jedni chcą leżeć na cichej plaży, opalając się, inni chcą jeździć na snowboardzie po zboczu wulkanu.

Ten artykuł powstał z myślą o tych, którzy lubią poczuć przypływ adrenaliny. Poniżej zaprezentujemy 8 najstraszniejszych atrakcji dla poszukiwaczy dreszczyku emocji, którzy chcą przeżyć coś przerażającego, makabrycznego i nieźle się przestraszyć.

1. Pływanie z rekinami‍

Co innego siedzieć wygodnie w domu na kanapie i oglądać Szczęki, a co innego być w wodzie, blisko i osobiście z jednym z najstraszniejszych drapieżników matki natury.

Możesz zanurkować w klatce i popływać z rekinami. Goście nurkują pod falami, bezpiecznie chronieni za kratami, obserwując wszelkiego rodzaju rekiny w ich naturalnym środowisku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

2. Zamek Draculi

Twitter

Przesiąknięty historią, folklorem i mistycyzmem, można znaleźć złowrogą postać stojącą wysoko w otoczeniu niesławnego, falującego krajobrazu Transylwanii… Zamku Draculi.

W rzeczywistości nazywa się to Zamek Bran, co zdaniem wielu badaczy było głównym źródłem inspiracji dla legendarnej powieści Brama Stokera z 1897 roku, Dracula.

Zamek zakorzenił się w swoich przerażających korzeniach i stał się niemal pielgrzymką dla tych, którzy szukają przygód. Przeglądaj multimedialny tunel czasu, przeżyj występ na żywo w „Historii strachu” lub skorzystaj z wycieczki po intrygujących pokojach i korytarzach. Niezależnie od tego, czy będzie to fikcyjny Dracula, prawdziwy Wład Palownik, czy też głębokie zanurzenie w rumuńskiej historii, zamek Bran jest najlepszym wyborem dla wszystkich poszukiwaczy mocnych wrażeń.

3. ‍Diabelski Basen

Twitter

Obejmujące dwa kraje, zrzucające co minutę 500 milionów litrów wody, Wodospady Wiktorii są uważane za jeden z siedmiu cudów natury na świecie. Surowa moc tego cudu jest prawie niezrównana i jako taka powinna być podziwiana z daleka, prawda? Wcale, że nie!

Dla tych, którzy są wystarczająco odważni (przy wsparciu lokalnych przewodników) można dotrzeć do słusznie nazwanego Diabelskiego Basenu i poczuć się jak nad przepaścią nie tylko Wodospadów Wiktorii, ale i samego świata. Naturalna erozja na przestrzeni tysięcy lat wyrzeźbiła w skale kratery, tworząc kałuże wody. Diabelski Basen znajduje się najbliżej krawędzi i oferuje życiową szansę dla uzależnionych od adrenaliny, ale nie jest to dla osób o słabym sercu, ponieważ musisz tam pływać sam, po prostu upewnij się, że idziesz z doświadczonym przewodnikiem.

Czytaj: 10 zdjęć z „diabelskiego basenu” – jednego z najstraszniejszych miejsc na Ziemi

4. ‍Día de Los Muertos

Twitter

Od 31 października do 2 listopada w Meksyku podtrzymywana jest i celebrowana corocznie starożytna tradycja. Przetłumaczony jako Dzień Zmarłych, tego festiwalu nie należy mylić z Halloween, które odbywa się w tym samym okresie w innych krajach.

Podczas gdy Halloween gloryfikuje wszystko, co makabryczne i wręcz przerażające, Dzień Zmarłych celebruje tych, którzy odeszli, twierdząc, że ich dusze mogą powrócić do swoich rodzin w te święte dni. Ten szacunek okazywany jest przez pełne miłości karnawały, uczty, muzykę i tańce, podczas gdy wielu robi sobie kultowy makijaż Calavera (czaszka).

Historycznie festiwal był intymną sprawą dla każdej rodziny, ale w ostatnich latach rozrósł się, stając się wspólnym świętem zmarłych. Choć może nie jest to impreza z przerażeniem, jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich poszukiwaczy przygód, którzy mają talent do kultury, dziedzictwa i oczywiście do zabawy!

5. Spadochroniarstwo

Twitter

Nie ma większego zastrzyku adrenaliny niż wyskoczenie z samolotu, tysiące metrów w powietrzu. Skoki spadochronowe to rozrywka podejmowana przez wielu i posiada zatwierdzone witryny z wieloma firmami prowadzącymi skoki na całym świecie!

Swobodne spadanie jest prawdopodobnie najlepszym, niefiltrowanym przeżyciem dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, a najlepsze jest to, że nie jest ono zarezerwowane wyłącznie dla wyszkolonych ekspertów. Pierwszy skok można wykonać za pomocą tandemu (dołączonego do instruktora) lub liny statycznej, na której rozkłada się spadochron.

Czytaj: Wszystko, co musisz wiedzieć o skokach spadochronowych w Dubaju

6. Czarnobyl

Twitter

Prawdopodobnie najbardziej mrożąca krew w żyłach lokalizacja na tej liście ze względu na nieubłaganą rzeczywistość katastrofy nuklearnej, która miała miejsce w 1986 roku. Test bezpieczeństwa okazał się strasznie nieudany, gdy jeden z reaktorów jądrowych stał się niestabilny i eksplodował, powodując natychmiastową ewakuację mieszkańców.

To pozostawiło puste miasto duchów, które teraz zostało odzyskane przez naturę, pozostawiając złowrogie i niesamowite uczucie, które przywołuje ciągłe przypomnienie o katastrofie i jej skutkach. Chornobyl Tour® oferuje niesamowite wrażenia, które bezpiecznie zabierają gości w głąb opuszczonego miasta z doświadczonym przewodnikiem po tym, co nazwali „postapokaliptycznym światem”. Opowiadają się za bezpieczeństwem podróży i współpracowali z takimi markami jak BBC, Forbes, National Geographic i The Discovery Channel.

Czytaj: Google Earth pokazuje stos szkieletów na ziemi w Czarnobylu

7‍. Skok na bungee w wulkanie

Jeśli szukasz surowego, nieokiełznanego doświadczenia możemy zasugerować skakanie na bungee… ale nie, idziemy o krok dalej! Dla najodważniejszych z Was istnieje możliwość skakania na bungee nad aktywnym wulkanem! Czynny wulkan Villarica jest częścią Andów w Chile, jest rzeczywiście aktywny i często narzeka i bulgocze swoją lawą, która wybuchła dopiero w 1971 roku.

Turyści, którzy mają zamiłowanie do dzikiej strony, mogą zarezerwować Unmissable® i skakać z helikoptera, pędząc setki metrów w dół w kierunku bulgoczącego krateru wulkanu. Jeśli to nie wystarczy, istnieje również możliwość odkrywania jaskiń głęboko w wulkanie i jazdy na nartach po zboczu, aby uzyskać wszechstronną i bezkonkurencyjną wyprawę wywołującą adrenalinę.

8. ‍Paryskie Katakumby

Twitter

Ach, Paryż, miasto miłości, romansu i kulinarnej ekspresji… i seria katakumb zbudowanych z ludzkich kości, a także gotycka architektura i nawiedzone pałace. Wśród problemów zdrowotnych i kontroli chorób Paryż miał poważny problem z przepełnionymi cmentarzami. Stare kamieniołomy głęboko pod miastem zostały wypełnione ciałami ponad 6 milionów paryżan, tworząc sieć śmierci niespotykaną w jednym miejscu.

W 1809 roku, kiedy katakumby zostały otwarte dla zwiedzających, inspektor Héricart de Thury został wezwany do przeniesienia wielu ciał i kości z upiornego masowego grobu do kultowego Ossuarium. Na ścianach z kości, ozdobionych czaszkami, widoczne są wpływy rzymskich i egipskich praktyk, które do dziś budzą naszą chorobliwą ciekawość.