8 nawyków, które mogą wiele powiedzieć o Tobie nieznajomym

0
657

Po wielu testach i wielu formalnościach naukowcy zauważyli pewne powiązania między nawykami a cechami osobowości.

Punktualność, sposób, w jaki człowiek nosi torbę, czy sposób przyczepiania rolki papieru toaletowego, może powiedzieć więcej o charakterze niż myślisz.

W rzeczywistości możesz stać się nowoczesnym Sherlockiem Holmesem i zaskoczyć kogoś nieoczywistymi wnioskami opartymi na jego codziennych przyzwyczajeniach.

Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o zwyczajach i podzielić się z Wami niektórymi z naszych ciekawych odkryć.

1. Sposób, w jaki zwykle nosisz swoją torbę

W wywiadzie ekspert języka ciała powiedział, że sposób, w jaki zwykle nosisz swoją torbę, może ujawnić kilka ciekawych rzeczy na Twój temat.

  • Jeśli Twoja torba wisi na łokciu, a ręka jest zgięta: zazwyczaj jest to pozycja dla kobiet pracujących zawodowo. Pokazuje zaufanie, a członkowie rodziny królewskiej często tak trzymają swoje torby.
  • Trzymasz torbę pod pachą jak kopertówkę: oznacza to, że zwykle jesteś zrelaksowana i nie przejmujesz się zbytnio swoim wyglądem.
  • Jeśli zawiesisz torebkę na ramieniu: nie masz potrzeby niczego ukrywać. To także praktyczny sposób noszenia toreb.
  • Trzymasz torbę na dole, za uchwyt: może to oznaczać niepewność, ponieważ nie jest to najbardziej praktyczny sposób noszenia.

Ekspert od języka ciała dodaje, że te sygnały nie zawsze są prawdziwe dla wszystkich i nie zawsze są spójne. Jednak jest to bardziej wymowne, jeśli kobieta często nosi torbę w określony sposób, co jest nawykiem.

2. Sposób wieszania papieru toaletowego

Sposób, w jaki wieszasz papier toaletowy, ma znaczenie, twierdzi dr Gilda Carle. Ujawnia, że to dyktuje, czy masz kontrolującą czy zrelaksowaną osobowość. Lekarka przebadała 2000 mężczyzn i kobiet i stwierdziła, że ci, którzy „zwijali” papier toaletowy, byli bardziej dominujący. Bardziej ulegli okazali się ludzie, którzy wyciągali papier spod spodu.

3. Sposób, w jaki robisz selfie

Naukowcy odkryli również pewne wzorce zachowań w sposobie robienia selfie. Jak się okazuje, bardziej przyjaźni ludzie częściej robią zdjęcia od dołu. Jednocześnie bardziej świadomi ludzie rzadziej pokazują prywatną przestrzeń w tle.

Osobowości otwarte na nowe doświadczenia są bardziej skłonne do okazywania pozytywnych emocji, które są wyraźniejsze. Zdaniem naukowców niespokojni ludzie mają tendencję do przybierania „kaczej twarzy”.

Czytaj: Robienie selfie oficjalnie uznane za zaburzenie psychiczne

4. Twój sposób chodzenia

Eksperci od języka ciała zauważyli związek między stylem chodzenia a osobowością. Tak więc ludzie przygarbieni są zwykle smutni. I podskakujemy, jeśli jesteśmy szczęśliwi. Jeśli zmienisz swój styl chodzenia, zmienisz swój nastrój.

Ponadto nasz chód może służyć jako wskazówka do wrażliwości. Badacze sugerują, że osobę wrażliwą można wykryć na podstawie jej stylu chodzenia. Kiedy przechylasz głowę w dół, może to oznaczać, że jesteś w tej chwili wrażliwy i słaby.

5. Twój uścisk dłoni

Jak wykazały badania, uścisk dłoni może być również związany z niektórymi aspektami osobowości. Osoby z mocnym uściskiem dłoni są bardziej ekstrawertyczne, więc są bardziej otwarte na nowe doświadczenia. Są też mniej neurotyczni i nieśmiali niż osoby z bezwładnymi uściskami dłoni.

Czytaj: Wrocław: gdzie kupisz choinkę? Sprawdź lokalizacje

6. Ilość czasu spędzanego online w telefonie

Naukowcy zauważyli korelację między „uzależnieniem” osoby od telefonu komórkowego a stabilnością emocjonalną. Podczas badania uczestnicy zostali poproszeni o ocenę stwierdzeń, takich jak: „Spędzam więcej czasu niż powinienem z telefonem komórkowym” i „Denerwuję się, gdy nie widzę telefonu komórkowego”.

W rezultacie odkryto, że ludzie, którzy byli uzależnieni od telefonów i spędzali z nimi dużo czasu, byli bardziej niespokojni i neurotyczni.

7. Twoja punktualność

Punktualność to czynnik, który potrafimy docenić w pracy. Badania wykazały, że osoby, które spóźniają się do pracy lub wcześniej wychodzą z pracy, mogą mieć mniejszą motywację. To samo można powiedzieć na odwrót – jeśli zawsze jesteś na czas, masz dobrą motywację. Spóźnianie się może powodować uczucie wyczerpania.

8. Twoje nerwowe tiki

Naukowcy filmowali ludzi w różnych sytuacjach i obserwowali ich reakcje. Wyniki pokazały, że osoby, które miały wysokie skłonności do perfekcjonizmu, częściej wykazywały oznaki stresu, frustracji i nudy.

A Ty jakie masz nawyki? Twoim zdaniem, które nawyki mogą wiele powiedzieć o osobowości?

johannesfloe.com – Art to remember