8 niepodważalnych dowodów na to, że uprawianie sportu jest przydatne!

0
693
źródło: pixabay.com

Wszyscy mówią o tym, że warto uprawiać sport. Ale równie dobrze mogą twierdzić, że warto uczyć się fizyki, a i tak z własnego, życiowego doświadczenia wiemy, co naprawdę, w praktyce się przydaje. Jednak jak się okazuje, systematyczne treningi mają służyć nie tylko uzyskaniu atrakcyjnej figury, ale niosą ze sobą wiele innych korzyści, które mogą okazać się jak znalazł w przedstawionych tutaj sytuacjach.

  1. Ucieczka przed złodziejem/przestępcą

Oczywiście nikomu z was nie życzę, żeby znalazł się w takiej sytuacji. Jednak kiedy już się zdarzy, to lepiej umieć szybko uciekać. No ewentualnie treningi biegowe mogą się przydać do późniejszego uciekania przed kanarem. 😉 Dobrze jest umieć szybko biegać. Szybkość, zwinność i spryt były zawsze cenionymi cechami.

  1. Zepsuta winda

Nigdy nie wiadomo co nas w życiu czeka. Być może będzie potrzeba wchodzić na 4 piętro w kamienicy bez windy. Albo na 10 w bloku, w którym właśnie zepsuła się winda… Dlatego już teraz zacznijcie dbać o waszą kondycję, bo nie chcecie chyba przegrać z własną babcią w rywalizacji o to, kto pokona więcej pięter bez zadyszki.

  1. Bieg na autobus

Możesz być nawet bardzo punktualny, ale kogoś spotkać po drodze, mieć źle działający zegarek, albo spotkać się ze zwyczajną złośliwością losu: autobus przyjedzie wcześniej. I wtedy dzięki wysportowanemu ciału możesz zdążyć dobiec na przystanek, wsiąść w autobus i w ten sposób uniknąć kompromitującego spóźnienia do pracy czy na ważne spotkanie.

  1. Ciężki bagaż

Dzisiaj podróżowanie stało się bardzo powszechne i nie zawsze możesz sobie pozwolić na to, by przewieść bagaż w samochodzie lub w wygodnej walizce na kółkach. Jeżeli jesteś kobietą możliwe, że masz skłonność liczyć na pomoc mężczyzn w kwestiach przenoszenia bagażu. Ale pamiętaj, że niekoniecznie w twoim przedziale pociągowym musi jechać też przystojny facet, który pomoże załadować ci twój bagaż na półkę. Czasem musisz sobie z tym poradzić zupełnie sama. Z kolei jeżeli jesteś mężczyzną, nigdy nie wiesz kiedy przytrafi Ci się okazja by pomóc pięknej, lecz bezsilnej kobiecie. I nie chciałbyś chyba skompromitować się w jej oczach? 🙂 A, że nie wiesz kiedy zdarzy się taka sytuacja, warto ćwiczyć podnoszenie ciężarów już dziś. 😉

  1. Posiadanie dzieci 

W tym przypadku dobra kondycja fizyczna się ogromnie przydaje. Nie tylko po to, by dogonić swojego uciekającego bobasa, ale czasem dzieci wymagają noszenia na rękach i żaden z nowoczesnych wynalazków nie jest w stanie im w pełni zastąpić tej przyjemności. I pomimo, że dziesięć kilogramów to na początku nic, to po godzinie już zaczyna naprawdę ciążyć. Wytrzymałość ogromnie się tutaj przydaje. W dodatku wysportowane kobiety o wiele lepiej znoszą ciążę, która u nich w większości przypadków przebiega bez żadnych komplikacji. Również łatwiej wracają do formy po porodzie. A wysportowani mężowie ciężarnych kobiet nie muszą się martwić, że gdy ich ukochana zacznie mdleć to nie będą w stanie jej złapać. 🙂

źródło: pixabay.com
  1. Obowiązki domowe

To przykry temat. Niestety nie zawsze mamy w nich pomoc. I cóż zrobić? Zamiast narzekać, że nie mamy sił do mycia podłóg, odkurzania, wspinania się do ścierania kurzy i podlewania kwiatów, lepiej już dziś zadbać o aktywność fizyczną, która zaowocuje wtedy gdy będzie trzeba. Jeżeli wysiłek fizyczny traktujemy jako coś naturalnego, lub nawet przyjemnego, o wiele łatwiej jest wykonywać wszelkie domowe obowiązki bez zbędnego narzekania. Podobnie rzecz się ma z pracami ogrodowymi: koszeniem trawy, czy rąbaniem drewna. Dobra kondycja naprawdę się przydaje!

  1. Akcje niespodzianki

W życiu zdarza się wiele nieprzewidywalnych zdarzeń. Może akurat będziesz zmuszony zagrać skaczącego skrzata w przedstawieniu u swojego dziecka w przedszkolu. Albo szwagier tancerz porwie cię w obroty na weselu? A może zostaniesz poproszony przez wodzireja do konkursu, w którym liczy się sprawność. Wielu ludzi w takich akcjach – niespodziankach obawia się kompromitacji. A czy nie lepiej potraktować je jako dobrą zabawę? A kiedy dobrze wypadniesz, jeszcze wzrośnie twoje poczucie wartości… Warto być przygotowanym fizycznie na każdą taką akcję!

  1. Przypadkowy flirt

To również można by zaliczyć do akcji niespodzianek, ale nie wymagających już kondycji fizycznej, a dobrego wyglądu. Ale jak to w życiu bywa, nie zawsze wychodzimy z domu tak świetnie ubrani,  by zakryć wszelkie urodowe mankamenty. Ale jeżeli uprawiasz sport, nie masz pewnie za wiele do ukrycia… Zgrabne ciało może się przydać zawsze i wszędzie. A przypadkowy flirt wypada czasem o wiele lepiej niż ten, który planujesz długimi godzinami.

No i spróbujcie teraz powiedzieć, że nie warto ćwiczyć…! 😉

Zobacz fakty i mity o redukcji

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.