8 oznak, że Twój organizm mógł zostać zarażony pasożytami

0
215
Pasożyty ludzkie – jak je wykryć? Zdjęcie: Twitter/91healthtips

Jest to z pewnością temat, który sprawi, że wiele osób poczuje się nieco niekomfortowo, a nawet może sprawić, że niektórzy poczują się obrzydliwie, ale nic co ludzkie nie jest nam obce.

Nie podoba nam się pomysł, by jakieś paskudnie wyglądające stworzenie zakładało gdzieś w nas sklep i ucztowało na tym, co jemy, a nawet robiło posiłek na naszych częściach ciała!

Na świecie jest wiele pasożytów, które chętnie zadomowią się w ludzkim ciele i pozostaną tak długo, jak tylko będą w stanie. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia większości pasożytów i można je łatwo wyeliminować. Niektóre pasożyty jednak nie są tak chętne do wyjazdu i mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Te 8 znaków może oznaczać, że masz w sobie pasożyta.

1. Zaburzenia trawienne

Istnieje wiele przyczyn zaburzeń trawienia, takich jak gazy, wzdęcia, zaparcia, biegunka i zespół jelita drażliwego, a tego rodzaju problemy nie są powodem, aby biegać z krzykiem do lekarza. Z drugiej strony takie objawy, w połączeniu z niektórymi innymi tutaj, mogą być powodem do niepokoju.

2. Problem w trakcie podróżowania

Jeśli podróżowałeś do innego kraju, zwłaszcza do kraju nierozwiniętego, i pamiętasz, że podczas pobytu tam miałeś atak biegunki, może to wskazywać, że zaraziłeś się jakimś rodzajem pasożyta.

3. Problemy ze snem

Istnieją pewne infekcje pasożytnicze, które mogą zakłócać sen i mogą powodować problemy z zasypianiem w nocy, a także częstsze wybudzanie się w nocy.

4. Problemy ze skórą

Pasożyty mogą stać się widoczne z powodu uszkodzeń skóry, które mogą obejmować pieczenie, swędzenie, wysypkę, pokrzywkę, trądzik różowaty, egzemę, a nawet otwarte rany.

Czytaj: Zwiotczała skóra na szyi? Ten przepis przywróci elastyczność skóry, a koszt produktu to grosze

5. Zgrzytanie zębami

Jest to objaw, który zwykle pojawia się podczas snu, więc jest całkiem możliwe, że osoba zarażona nawet nie zorientuje się, że to się dzieje. Często to ktoś inny, kto dzieli to samo łóżko, zauważa, że ktoś przez sen zgrzyta zębami.

6. Bóle

Istnieje wiele powodów, dla których pasożyty mogą powodować dyskomfort w mięśniach i stawach. Ból może być przerywany lub stały, w zależności od rodzaju zaatakowanego pasożyta i ciężkości infekcji.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

7. Podłamane zdrowie psychiczne

Jak wiemy, nasze zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą ściśle powiązane. Infekcja pasożytnicza może wywoływać objawy emocjonalne, takie jak depresja lub uczucie apatii. Fizycznie możliwe, że może również powodować wyczerpanie i zmęczenie.

Czytaj: Volkswagen Poznań wznawia produkcję po dwutygodniowym przestoju

8. Wieczny głód

Pasożyty, takie jak tasiemce, zwykle pozostają w przewodzie pokarmowym przez długi czas, jednocześnie wchłaniając pożywienie z pożywienia, które dana osoba spożywa. W przypadku ciężkiej infekcji może to faktycznie spowodować, że osoba poczuje się mniej syta po jedzeniu lub poczuje się głodna wkrótce po posiłku.