8 produktów dzięki którym Twoje ciało ładnie pachnie

0
579

Czy kiedykolwiek czułeś się niekomfortowo z powodu swojego zapachu? Nieprzyjemny zapach ciała może być krępujący.

Chociaż nasz zapach jest głównie podyktowany genetyką, może być również spowodowany lub wzmocniony przez spożywaną przez nas żywność.

Oto lista produktów spożywczych, które najbardziej wpływają na zapach ciała. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które potrawy są w porządku, a których lepiej unikać przed pójściem na randkę.

Mleko vs jogurt

© depositphotos© depositphotos

Aktywne kultury bakterii obecne w jogurcie zmniejszają ilość związków siarczynowych powodujących nieprzyjemny zapach. Ponadto witamina D obecna w jogurcie pomaga zwalczać bakterie obecne w jamie ustnej, zmniejszając w ten sposób nieświeży oddech. Z drugiej strony mleko zawiera cholinę, która może powodować nieprzyjemny zapach ciała.

Kawa vs herbata ziołowa

© depositphotos© depositphotos

Herbata ziołowa jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Im mniej toksyn ma organizm, tym lepiej będzie pachniał. Z drugiej strony kawa lub dowolny napój z kofeiną może powodować ostry zapach ciała.

Czytaj: Herbata ulung może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej

Kalafior vs jabłko

© depositphotos© depositphotos

Jabłka ze względu na swoje naturalne właściwości detergentowe zapobiegają nieświeżemu oddechowi. Z drugiej strony kalafior zawiera cholinę, substancję odżywczą podobną do witaminy B, która może powodować nieprzyjemny zapach ciała.

Czytaj: Znajdź pracę w Krakowie nie wychodząc z domu. Ruszają Inżynierskie Targi Pracy

Dynia vs pomarańcze

© depositphotos© depositphotos

Owoce cytrusowe świetnie pachną i są łatwo wchłaniane przez organizm, dzięki czemu w szybki sposób poprawisz ogólny zapach ciała. Z drugiej strony dynia zawiera cholinę, która jest metabolizowana do trimetyloaminy. Nagromadzenie trimetyloaminy w organizmie może powodować nieprzyjemny zapach ciała.

Czosnek i cebula vs kardamon i cynamon

© depositphotos© depositphotos© depositphotos© depositphotos

Kardamon i cynamon nie tylko sprawiają, że jedzenie jest smaczne, ale także sprawiają, że jesteś bardziej pożądany, zapewniając świeży i przyjemny długotrwały zapach ciała.

I odwrotnie, czosnek i cebula zawierają organiczne związki siarki, które są metabolizowane i eliminowane głównie przez pory w organizmie, powodując nieprzyjemny zapach ciała.

Szparagi vs seler

© depositphotos© depositphotos

Seler pomaga organizmowi uwalniać feromony, dzięki czemu wydajesz się bardziej atrakcyjna dla płci przeciwnej. Kwas szparagowy zawarty w szparagach rozkłada się na związki siarki, które mogą powodować niepożądany zapach ciała.

Czerwone mięso vs biała ryba

© depositphotos© depositphotos

Powstrzymywanie się od czerwonego mięsa może mieć pewne korzyści węchowe. Badanie wykazało, że kobiety postrzegały zapach ciała mężczyzn, którzy byli na diecie bezmięsnej przez dwa tygodnie, jako bardziej atrakcyjny i przyjemny w porównaniu do tych, którzy spożywali czerwone mięso.

Trawiona ryba nie wydziela tych samych nieprzyjemnych zapachów, które wydzielają się podczas metabolizowania czerwonego mięsa. Jeśli więc planujesz pójść na randkę, lepiej jeść ryby niż czerwone mięso.

Pestki dyni vs nasiona kozieradki

© pixabay© depositphotos

Nasiona kozieradki pomagają poprawić zdrowie układu pokarmowego i wspomagają proces usuwania z organizmu toksyn powodujących nieprzyjemny zapach. Pestki dyni zawierają wysoki poziom choliny i są znanym środkiem powodującym nieprzyjemny zapach.

Jedz z umiarem

Chociaż nieprzyjemny zapach ciała może wydawać się krępujący, produkty spożywcze, które zostały zalecane, aby unikać jedzenia, mogą nadal mieć wartość odżywczą. Całkowite pominięcie tych potraw może nie być najlepszym pomysłem. Wskazane jest spożywanie wszystkich zielonych warzyw, owoców i produktów mlecznych, ale z umiarem. W końcu jesteś najlepszym sędzią, który decyduje, co jest najlepsze dla Twojego zdrowia.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org