8 rzeczy, które prawdopodobnie robisz źle każdego dnia

0
232
Oto rzeczy, które prawdopodobnie robisz niewłaściwie. Zdjęcie: Pixabay

Wszyscy jesteśmy ludźmi, prawda? Oznacza to, że wszyscy popełniamy błędy – bez wyjątków.

Więc naprawdę nie powinno dziwić, że robimy coś źle od czasu do czasu i prawdopodobnie są pewne rzeczy, które robimy źle na co dzień. Dopóki nie wiemy, jakie błędy popełniamy cały czas, ich naprawienie jest trudne lub niemożliwe. Te powszechne błędy prawdopodobnie nie wyrządzą wielkiej szkody Tobie ani komukolwiek innemu, ale jako ludzie powinniśmy prawdopodobnie zawsze starać się poprawić siebie, a dbanie o małe błędy, takie jak te, jest dobrym początkiem.

1. Oddychanie

Większość ludzi prawdopodobnie nie myśli zbyt wiele o oddychaniu, w końcu jest to coś, o czym nawet nie musimy myśleć – to się po prostu dzieje. Problem polega na tym, że większość z nas oddycha tylko tyle, aby „przeżyć”, a zmieniając nawyki oddechowe, możemy poprawić nasze zdrowie i prawdopodobnie również czuć się lepiej z każdym dniem.

To wymaga czasu i cierpliwości, ale nauczenie się oddychania we właściwy sposób z pewnością jest tego warte. W Internecie i książkach dostępnych jest wiele zasobów, które mogą pomóc w nauce oddychania „właściwym” sposobem.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

2. Wymowa

Wszyscy to robimy. O ile nie jesteś profesorem języka, który wkłada dużo wysiłku w poprawną wymowę każdego słowa, z pewnością są pewne słowa, których nie wymawiasz poprawnie. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach pojawia się również wiele nadużyć słów. Ile razy używałeś lub słyszałeś, jak ktoś inny używał słowa „dosłownie” niepoprawnie? Wydaje się, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że dosłownie oznacza to, że coś się faktycznie wydarzyło. To tylko jeden przykład z wielu sposobów, w jakie ludzie mogą nadużywać popularnego słowa.

3. Postura

Ten błąd może w rzeczywistości wyrządzić ludziom krzywdę na dłuższą metę. Zła postawa ćwiczona przez długi czas może prowadzić do problemów z plecami. Siedzenie lub stanie tak, jak zwykle to kolejna rzecz, o której wielu z nas po prostu nie myśli, a wielu z nas przyjęło złe nawyki, takie jak garbienie się, gdy siedzimy lub nie stanie prosto. Podobnie jak w przypadku oddychania, zmiana postawy wymaga trochę pracy, a w Internecie nie brakuje zasobów, które mogą pomóc w rozpoczęciu pracy z odpowiednimi poradami i wskazówkami.

Czytaj: 5 sposobów na poprawę postawy

Pixabay

4. Mycie dłoni

Wszyscy słyszeliśmy od lekarzy i innych pracowników służby zdrowia o tym, jak ważne jest mycie rąk, zwłaszcza w okresie przeziębień i grypy. Czasami może to być trochę kłopotliwe, ale nałożenie odrobiny mydła na ręce i zanurzenie ich pod wodą na minutę lub dwie jest prawdopodobnie lepsze niż zachorowanie na grypę.

Problem polega na tym, że większość z nas po prostu nie robi tego dobrze. Wystarczy kilka minut, aby upewnić się, że wystarczająco namydlasz i spędzisz co najmniej 30 sekund na wcieraniu mydła w obszary takie jak nadgarstki, tył dłoni, pod paznokcie i między palcami. Dokładnie spłucz, a następnie osusz czymś czystym. To w pewnym sensie niweczy cały cel mycia rąk, jeśli wysuszysz je brudnym starym ręcznikiem, który wisi nad zlewem przez trzy tygodnie.

5. Używanie zmywarki

Istnieje prawdopodobnie milion różnych pomysłów na to, jak załadować zmywarkę i wszyscy prawdopodobnie myślą, że opracowali absolutnie najlepszy sposób, aby to zrobić. W rzeczywistości jest to dość proste i nie wymaga wielu badań, aby odkryć najlepszy sposób ładowania zmywarki. Najlepsza rada prawdopodobnie pochodzi od producenta.

Po prostu przeczytaj tę małą instrukcję dołączoną do zmywarki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Zmiany są całkiem dobre, ponieważ producent włożył wiele badań w projektowanie i budowę zmywarki, więc prawdopodobnie wie, jak najlepiej ją obsługiwać.

6. Używanie noża

Tak, jest nawet dobry i zły sposób, aby coś wyciąć. Jeśli przeszedłeś szkolenie jako szef kuchni, prawdopodobnie już wszystko o tym wiesz, ale dla większości z nas po prostu bierzemy nóż i zaczynamy ciąć, nie zastanawiając się nad tym zbytnio.

To może nie wydawać się aż tak ważne, ale nauka prawidłowego trzymania noża może uchronić Cię przed nieprzyjemnym skaleczeniem. W Internecie dostępnych jest wiele samouczków i filmów, które dostarczą Ci fachowych instrukcji dotyczących prawidłowego używania noża.

7. Prowadzenie pojazdu

Oto wyjątek od tego, co zostało powiedziane na otwarciu, że te błędy nie ranią nikogo. Jak wszyscy wiemy, prowadzenie pojazdu to poważna odpowiedzialność i łatwo jest zranić lub nawet zabić kogoś przez nieostrożność. Tak wielu z nas ma tendencję do jazdy na „autopilocie”, ponieważ jest to coś, co robimy tak często. Samo włożenie wysiłku w zwracanie większej uwagi za kierownicą może mieć znaczenie, które może uratować życie — może nawet własne.

Czytaj: Nowe, nietypowe znaki drogowe we Wrocławiu

8. Szczotkowanie i nitkowanie zębów

Ile razy słyszałeś o tym, jak ważne jest codzienne mycie i nitkowanie zębów? Prawdopodobnie zbyt wiele razy, prawda? Szczotkowanie i nitkowanie to jedno, a co innego zrobić to dobrze.

Jest to kolejna dziedzina, w której często padamy ofiarą nałogu, a ponieważ wielu z nas robi to tak często, po prostu wykonujemy ruchy, nie zważając na to, jak dobrze to robimy. Twój dentysta lub higienistka z przyjemnością udzieli Ci wszystkich instrukcji dotyczących szczotkowania i nitkowania we właściwy sposób, dzięki czemu możesz spędzać mniej czasu na fotelu dentystycznym. To zawsze wyjdzie ci na dobre!