Ludzka psychika to dzikie i fascynujące miejsce. Tak wiele się tam dzieje!
Podziwianie i bycie zdumionym mocą umysłu to jedno – nauczenie się, jak wykorzystać go do pracy, to zupełnie co innego. I to jest cel dzisiejszego artykułu; podpowiemy ci kilka faktów na temat Twojego umysłu, których możesz użyć, aby stać się bardziej produktywnym, szczęśliwszym, odnoszącym sukcesy w obecnej chwili.
1. Muzyka, której słuchasz, może zmienić sposób, w jaki postrzegasz świat.
Wszyscy wiemy, że muzyka może wpływać na nasze nastroje. Jest to w zasadzie oczywiste, fakt, który wszyscy codziennie wykorzystujemy na swoją korzyść, gdy potrzebujemy poprawy nastroju (lub wręcz przeciwnie – gdy chcemy siedzieć i dąsać się razem z Radiohead lub Adele).
Ale nie tylko nastrój wpływa na muzykę, jak stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu w Groningen. Jak wykazało badanie, muzyka może również zmienić sposób postrzegania mimiki.
Coś, o czym należy pamiętać, jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną lub pierwszą randkę; pamiętanie o radosnej piosence może bardzo dobrze poprawić postrzeganie reakcji drugiej osoby.
2. Za pieniądze możesz kupić szczęście – w zależności od tego, jak je wydasz.
Jeśli czujesz się wyjątkowo przygnębiony, gdy zaczynają napływać wyciągi z kart kredytowych po okresie świątecznym, prawdopodobnie jest to bardziej związane z tym, ile pieniędzy wydałeś na siebie niż na innych.
Sposób, w jaki wydajemy nasze pieniądze, może mieć na nas bardzo silny wpływ, informują Elizabeth Dunn i Michael Norton w swojej książce Happy Money: The Science of Smarter Spending.
Inwestowanie w innych jest jednym ze sposobów, kiedy możesz „kupić szczęście”.
Inna z moich ulubionych wskazówek z książki mówi, że należy kupować doświadczenia, a nie dobra fizyczne. Wydaj pieniądze na budowanie wspomnień, które przetrwają całe życie, a nie przedmiotów.
Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Bułgarii. Jest nowe połączenie!
3. Zostanie milionerem to nie wszystko, za co się uważa.
Podczas gdy Hollywood i Dolina Krzemowa marzą o milionach w banku, może to być trochę zmarnowana ambicja. Czasopismo Wall Street (wiem, jak na ironię) donosi, że powyżej 75 000 dolarów rocznie poziom szczęścia nie rośnie wraz z każdą dodatkową gotówką.
Tylko dlatego, że jesteś milionerem, nie oznacza, że nie możesz być szczęśliwy. Chodzi tylko o to, jak wydajesz swoje pieniądze.
4. Osoby w wieku od 18 do 33 lat to najbardziej zestresowani ludzie na świecie.
Badanie przeprowadzone przez The Harris Poll wykazało, że osoby w wieku od 18 do 33 lat to jedni z najbardziej zestresowanych ludzi na świecie. USA Today szczegółowo opisuje w swoim raporcie, że ludzie w tym przedziale wiekowym są bardziej niż ktokolwiek inny diagnozowani z depresją lub zaburzeniami lękowymi.
Jeśli należysz do tego przedziału wiekowego, wykorzystaj te informacje, aby lepiej o siebie zadbać. Jeśli znasz kogoś w tym przedziale wiekowym, rozważ udzielenie wsparcia.
Czytaj: Niezwykłe fakty o świecie, których nie znajdziesz w encyklopedii
5. Nie spałeś dobrze w nocy? Nie daj znać o tym swojemu mózgowi!
Efekt placebo został dobrze udokumentowany w odniesieniu do jego związku z wszelkiego rodzaju lekami. Ale czy wiesz, że może to mieć również głęboki wpływ na Twoją energię?
Jak donosi The Atlantic, oszukiwanie mózgu, że spałeś dużo więcej niż w rzeczywistości, może dać ci coś w rodzaju „snu placebo”, przez co czujesz się mniej ospały w ciągu dnia.
6. Myślisz, że nie jesteś mądry? To może oznaczać, że jesteś całkiem mądry!
Myślisz, że jesteś genialny? No cóż…
Efekt Krugera-Dunninga opisało dwóch socjologów: Justin Kruger i David Dunning. Co on właściwie oznacza? Dwie rzeczy: po pierwsze, że osoby o niskich kwalifikacjach przeceniają swoją wiedzę i umiejętności. Po drugie, że eksperci w danej dziedzinie mocno je zaniżają.
Naukowcy, Kruger i Dunning, zdobyli Ig Nobla w 2000 roku za swoje badania.
Te informacje mogą pomóc w wyborze, z kim będziesz pracować nad Twoim pomysłem na biznes. Pamiętaj tylko, aby wziąć pod uwagę również kolor ich odzieży.
7. Twój mózg jest do dupy w zapamiętywaniu rzeczy.
Wszyscy mamy wspomnienia, które cenimy najbardziej; tak naprawdę dzieli Cię od wspomnień o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać.
Badanie przeprowadzone przez Northwestern Medicine w Journal of Neuroscience wykazało, że kiedy przypominamy sobie wydarzenia, tak naprawdę pamiętamy, kiedy ostatnio wspominaliśmy te wydarzenia.
„Twoja pamięć zdarzenia może stać się mniej precyzyjna, nawet do tego stopnia, że staje się całkowicie fałszywa przy każdym kolejnym wspominaniu” – powiedział główny badacz badania, Donna Bridge.
8. Opowiadanie znajomym o swoich celach może w rzeczywistości utrudniać ich osiągnięcie.
Jest to znane od 1930 roku, kiedy testy dowiodły, że ludzie, którzy mówią o tym, co chcą robić, są w rzeczywistości mniej skłonni do spełnienia tego.
Pod koniec XXI wieku psycholog z Uniwersytetu Nowojorskiego Peter Gollwitzer opublikował artykuł zatytułowany „When Intentions Go Public: Czy społeczna rzeczywistość poszerza lukę w zachowaniu i intencjach?”) w którym omawia to zjawisko.
Mówiąc prościej, mózg ma „symbole tożsamości”, które budują własny obraz. Mówienie zaspokaja pragnienie mózgu dotyczące własnego obrazu na tyle, że zmniejsza potrzebę podejmowania działań.
Źródło: davidwolfe.com
johannesfloe.com – Art to remember
Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org