81-latka ukończyła drugi wyścig wytrzymałościowy

0
299

81-letnia wdowa właśnie ukończyła swój drugi wyścig Tough Mudder Race. Jaka jest Twoja wymówka?

Kiedy ostatni raz zrobiłeś coś po raz pierwszy?

Nie musisz bić rekordów świata, zdobywać najwyższych szczytów na Ziemi ani walczyć z najtrudniejszym błotem na świecie. Zamiast tego zachęcamy Cię do wyjścia poza swoją strefę komfortu, wybrania mniej uczęszczanej ścieżki i robienia rzeczy trochę inaczej przez cały dzień.

Czytaj: 70-letnia emerytka ukończyła ponad 100 maratonów

81-letnia Mildred Wilson otrzymała wiele słów uznania po tym, jak pierwszy raz ukończyła wyścig Tough Mudder w Missouri w 2019 roku wkrótce po swoich 80. urodzinach.

Syn zapytał Mildred, czy chce wziąć udział w wyścigu, po tym jak on sam właśnie go ukończył. Wyścig słynie z tego, że uczestnicy muszą przeczołgać się przez doły błotnistej wody, zanim zmierzą się z kilkukilometrowym biegiem przeplatanym przeszkodami.

Syn zwrócił się do niej o ukończenie Tough Mudder 5 miesięcy przed wydarzeniem, a jej reakcja była taka „do diabła, zrobię to”.

„Najpierw poszłam do lekarza”, powiedziała Milfred.

Za zgodą lekarza wstąpiła do lokalnego YMCA, rozpoczęła treningi i przygotowała się na walkę z błotem. Jej mąż Farrell był jej największym zwolennikiem podczas jej treningu. „Jest twarda, wiedziałem, że sobie z tym poradzi” – powiedział.

I rzeczywiście, w dniu wydarzenia Mildred zmiażdżyła każdą przeszkodę i okazało się, że większość była nieco łatwiejsza, niż się spodziewała.

„Z wyjątkiem ściany! Zawsze chciałam spróbować tej ściany. Zdałam sobie sprawę, że to nie jest bułka z masłem” – powiedziała Milfred.

Mąż Wilson, Farrell, wspierał ją przez cały czas i kibicował jej na mecie w 2019 roku, zanim zmarł w następnym roku. To na jego cześć ponownie przekroczyła metę w 2021 roku.

Instagram

Czytaj: Pierwsze w Poznaniu stacjonarne hospicjum dla dzieci! Pomóż je wyposażyć!

Oficjalny wpis wyścigu Tough Mudder zawierał otwarte pytanie do ich czytelników: kiedy ostatnio zrobiłeś coś po raz pierwszy? W świetle osiągnięć Mildred Wilson myślę, że wszyscy moglibyśmy sobie pozwolić na odpowiedź na to pytanie.

Instagram
Instagram
Instagram

johannesfloe.com – Art to remember