9 kluczowych zalet spędzania czasu na łonie natury z dziećmi

0
493
Powodów do przebywania na świeżym powietrzu można znaleźć całe mnóstwo. Zdjęcie: pixabay.com

W miarę dorastania dzieci potrzebują więcej zajęć na świeżym powietrzu, co jest niezbędne dla ich rozwoju.

Jednak dziś dzieci o połowę czasu mniej niż dorośli spędzają na świeżym powietrzu. Podczas gdy ilość czasu spędzanego przez dzieci na świeżym powietrzu spada, korzyści płynące ze spędzania czasu z dziećmi na łonie natury są coraz większe.

pixabay.com

Może się wydawać, że Twoje dziecko po prostu przebywa wśród innych ludzi w otoczeniu na świeżym powietrzu, ale jego maleńkie umysły pochłaniają wszystko i przygotowują na lepszą naukę. Podczas gdy rodzice mogą pokusić się o zabranie swoich dzieci na wspaniałe i wyszukane wakacje, dzieci (i dorośli także) najlepsze chwile mają, gdy są odłączeni od prądu, telefonu i wysyłani do natury.

Nie oznacza to, że natura powinna zastępować czas spędzany przez dzieci na swoich gadżetach. Jeśli jednak całkowicie zaniedbasz naturę, Twoje dzieci będą tracić niesamowite możliwości.

Dlaczego natura jest ważna w rozwoju dziecka?

Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujesz, jesteś to winien swoim dzieciom, aby zapewnić im podstawowe elementy rozwoju na wyższym poziomie. Zanim powstały iPody, iPady i smartfony, dzieci miały okazję tworzyć dla siebie dobrą zabawę.

Kiedy dzieci wychodzą na łono natury, gubią się w świecie wyobraźni i cudów. To wyjaśnia, dlaczego mówienie dzieciom, aby „wyszły i pobawiły się na zewnątrz”, przychodzi naturalnie i instynktownie. To dlatego, że rodzice wiedzą, jak ważna jest natura dla rozwoju dzieci.

Spędzanie czasu na łonie natury ma wiele zalet, z których mogą czerpać dzieci i dorośli. Środowisko umożliwia szybki rozwój dzieciom. Jednym z powodów, dla których natura jest ważna dla naszego dziecka, jest bogate środowisko sensoryczne, które zapewnia natura. Chwile „na świeżym powietrzu” budują umiejętności krytycznego myślenia dziecka.

Korzyści z spędzania czasu na łonie natury dla dzieci

Kiedy przeanalizujesz powody, dla których natura jest niezbędna w rozwoju dziecka, łatwo zrozumiesz, dlaczego dzień fizycznej zabawy na świeżym powietrzu jest tak ważny. Spędzanie czasu na łonie natury przynosi korzyści umysłowi dziecka. Między innymi:

1. Podstawa uczenia się

Większość rzeczy, które robimy w naturze, to eksperyment. Dla dzieci jest to tak proste, jak zastanowienie się, jak to jest trzymać jeden z tych zielonych rzeczy, które widzą. W ich przypadku wynik jest zwykle niesamowicie znaczący. Poza tym spędzanie czasu z dzieckiem na łonie natury, odpowiadanie na wszystkie jego pytania i wskazywanie rzeczy, które mogą je zainteresować, da mu przewagę w nauce i umiejętnościach czytania.

2. Zachęca do niezależności

Każda mama i tata chcą, aby ich dzieci miały dobrą przyszłość. Co więc możesz zrobić jako rodzic, aby Twoje dziecko mogło w przyszłości nabrać pewności siebie i niezależności? W zależności od wieku Twojego dziecka, Twoje dzieci mogą być w stanie poradzić sobie z niektórymi obowiązkami, takimi jak podlewanie roślin w ogrodzie, co może zachęcić dziecko do samodzielności. Możesz również nauczyć dziecko, jak dbać o rośliny i zachęcać je do spędzania czasu na łonie natury, nawet gdy nie ma Cię w pobliżu.

3. Budowanie zaufania

Dzieci uczą się robić różne rzeczy bez względu na konsekwencje z powodu swojej ciekawości. Ważne jest, aby dawać dziecku pozytywne opinie, gdy zadaje pytania lub robi dobre uczynki w naturze. Jeśli Twoje dziecko napotyka niepowodzenie na świeżym powietrzu, użyj przeszkody, aby osiągnąć odporność, zamiast rozwodzić się nad rozczarowaniami.

4. Promowanie kreatywności i wyobraźni

Dzieci, zwłaszcza te w wieku poniżej trzech lat, są bardzo podatne na to, co robią ludzie, i może to wpływać na ich codzienne życie. Oczywiście dzieci są potężnymi innowatorami. Spędź czas na łonie natury z dziećmi, pozwalając im siedzieć na zabawce z koniem. Pozwala to wystawić je na świat, w którym mogą wykorzystać wszystkie zmysły.

5. Uczy odpowiedzialności

Jednym ze sposobów nauczenia dzieci odpowiedzialności jest rozwijanie ich potencjału na wczesnym etapie ich życia. Kiedy jesteś na łonie natury ze swoimi dziećmi, daj im coś do zrobienia i wyjaśnij zadanie w prosty sposób. Jeśli zadania są dla dziecka trochę zbyt skomplikowane, możesz uczynić je częścią pracy.

6. Zapewnia stymulację poznawczą

Badania pokazują, że natura zapewnia nieskończone korzyści dla rozwoju poznawczego, emocjonalnego i fizycznego dziecka. Mogłoby się wydawać, że natura nie zapewnia takiej stymulacji, jaką oferują gry wideo, ale aktywuje więcej zmysłów. Natura pozwala dzieciom rozwijać wiedzę, usposobienie i rozwiązywanie problemów.

Czytaj: Kontakt z przyrodą pomoże nam przezwyciężyć psychologiczne skutki COVID-19

7. Wprawia ich w ruch

Umożliwienie dzieciom aktywności jest bardzo ważne. Spędzanie czasu z dziećmi na łonie natury pozwala im pozostać aktywnymi, co sprzyja aktywności fizycznej i zdrowiu. Obniża tkankę tłuszczową oraz wzmacnia kości i mięśnie Twojego dziecka. Poza tym pozostawanie w ruchu ma pozytywny wpływ na ich mózg.

8. Sprawia, że myślą

Zdobywanie wiedzy i zwiększanie ciekawości jest istotną i naturalną częścią rozwoju dziecka. Natura daje Twojemu dziecku możliwość przemyślenia i sprawdzenia, jak działają rzeczy, aby rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia. Generowanie odpowiedzi na pytania jest krytyczne i korzystne.

9. Zmniejsza stres i zmęczenie

Jedną z zalet spędzania czasu na łonie natury z dziećmi jest regenerujący wpływ zieleni na zdrowie psychiczne dzieci. Świeże powietrze zapewnia bardzo potrzebny efekt uspokajający, który zmniejsza zmęczenie i stres. W dłuższej perspektywie spędzanie czasu na łonie natury zapobiega rozwojowi zaburzeń psychicznych.

johannesfloe.com – Art to remember

Twoja kolej

W dawnych dobrych czasach zabawa oznaczała jazdę na rowerze z przyjaciółmi w parku lub skakanie na trampolinie w ogródku. Podczas gdy czas spędzany przed ekranem szybko staje się preferowaną formą spędzania czasu dla dzieci, zarezerwowanie czasu na świeżym powietrzu jest niezbędne dla rozwoju intelektualnego, społecznego, emocjonalnego, duchowego i fizycznego dziecka.

Dlatego najlepiej byłoby, gdybyś wprowadził swoje dziecko w wielki, szeroki świat, aby cieszyć się nieograniczonymi korzyściami spędzania czasu na łonie natury z dziećmi, gdy są jeszcze małe.

Czytaj: Park we Wrocławiu dostanie drugie życie! Będą fontanny, ścieżki i latarnie