9-latek uczył się i ciężko pracował na farmie. Ojciec dał mu kopertkę, która doprowadziła go do łez.

0
728

Dzieciństwo to dla wielu dzieci czas beztroski i zabawy. Czas, w którym jedynym obowiązkiem jest chodzenie do szkoły i wykonywanie prostych czynności domowych. Rodzina Kolta nie należy do majętnych. Chłopiec musi pomagać rodzicom i robi to bez żadnego grymasu na twarzy. 

Dzieciństwo kojarzy się z czasem beztroskim, zabawy, niewinności i radości, który w świadomości każdego człowieka zapisuje się w szczególny sposób. W tym okresie poznajemy świat, zadajemy wiele pytań, wiele się uczymy, kształtujemy swoją osobowość, wyrabiamy światopogląd i poznajemy najbliższe osoby.

Rodzina Kolta nie należała do najbogatszych, musieli oszczędzać każdy grosz i każdy musiał ciężko pracować, aby na siebie zapracować. Mając farmę każda para rąk się przydaje. Wszyscy muszą pomagać, także dzieci, które wolałaby w tym czasie robić co innego.

9-letni Kolt po szkole, w której pilnie się uczy bardzo często pomaga tacie na farmie do samego wieczora. Chłopczyk bez żadnego marudzenia po powrocie ze szkoły, szybko odrabia lekcje i biegnie pomóc w gospodarstwie. Przy tym jest pilny, szybko i dobrze się uczy.

Jedyną rozrywką Kolta, na którą czasami ma czas jest oglądanie meczów baseballu. Chłopiec fascynuje się tym sportem. Zna wszystkich graczy i wyniki rozgrywanych meczy Chicago Cubs – to jego ulubiona drużyna.

Rodzice Kolta bardzo doceniają to, co robi ich syn, a czego nie muszą robić jego rówieśnicy.

Pewnego wyjątkowego dnia ojciec przyszedł do Kolta, który pracował w stajni i dał ku kopertkę, mówiąc:

– Dzisiejszy dzień był pewnego rodzaju sprawdzianem. Chciałem wiedzieć jak się zachowasz, bo wiedziałem, że jesteś zmęczony. Ani razu nie zacząłeś narzekać i zrobiłeś wszystko o co Cię poprosiłem.

Siostra Kolta wszystko nagrała i zamieściła filmik w internecie.

Kiedy Kolt otworzył kopertkę i zobaczył, że trzyma w dłoniach swoje spełnienie marzeń, czyli bilety na mecz Chicago Cubs, skakał ze szczęścia, a potem wtulił się w ojca i rozpłakał. Zresztą samo zobaczcie ten wzruszający moment:

Powyższe nagranie zobaczył jeden z zawodników ulubionej drużyny Kolta, Anthony Rizzo. Film go poruszył i zawodnik zadbał o to, aby rodzina podczas meczu siedziała w loży dla VIP-ów, a po meczu Kolt mógł poznać osobiście swoich ukochanych sportowców z drużyny.

Przyznajcie sami, że chłopiec zasłużył na to, jak mało kto.

ZOBACZ TAKŻE: 12 TYCH DZIECI DO ZŁUDZENIA PRZYPOMINA GWIAZDY ZNANE Z TELEWIZJI. TE DZIECIAKI ROZBAWIĄ CIĘ DO ŁEZ!

Źródło: youtube.com