9 produktów z Chin, których koniecznie trzeba unikać!

0
1380

Chiny są liderem w produkcji jedzenia na skalę światową, najczęściej dlatego, że ich produkty są naprawdę tanie. Niestety zaoszczędzone pieniądze przekładają się także na jakość tego, co spożywamy. Co chwilę wybucha jakaś afera związana z produkcją czy przechowywaniem jedzenia z Chin. Niebezpieczne toksyny, skażone chemią, modyfikowana genetycznie żywność – wszystko trafia na stoły w Polsce i wielu innych krajach. Warto wiedzieć, czego trzeba koniecznie unikać. 

Ciężko Wam będzie w to uwierzyć, ale Chińczycy opracowali metodę robienia ryżu z plastiku. Fałszowanie żywności doprowadzono w tym kraju do perfekcji. Niestety, takie oraz wiele innych produktów chińskiej, niezdrowej jakości można kupić na całym świecie.

Zastanówcie się, jak tania musi być tam produkcja, skoro opłaca się je sprowadzać z drugiego końca świata i sprzedawać taniej, niż lokalne produkty. Technologie używane przez chińskich producentów nie tylko w przemyśle spożywczym, są naprawdę niebezpieczne.

Zobacz, jakich produktów należy unikać i jeżeli są z Chin, jak najszybciej się ich pozbyć!

1. RYBY

Aż 80% światowej tilapii oraz dorsza pochodzi z Chin! Hodowane w Chinach ryby są toksyczne i niezdrowe. Pracownicy przetwórstwa rybnego zabraniają swoim dzieciom jedzenia tych ryb. Powodem jest duża ilość hormonów, którymi karmi się tilapię, dorsza i inne gatunki, aby szybciej rosły. Na dodatek ryby hodowane są w małych zbiornikach, a woda, w której pływają jest brudna i bardziej przypomina ścieki. Ryby często żywią się odpadkami albo karmi się je obornikiem, a potem my jemy ryby. Mięso z takich ryb jest absolutnie niezdrowe.

2. SOK JABŁKOWY

Soki jabłkowe produkowane w Chinach najczęściej trafiają do Stanów i Ameryki Południowej, ale coraz częściej można je zauważyć na europejskich półkach w sklepie. Dlaczego? Oczywiście przez niską cenę. Niestety Chińczycy używają bardzo dużą ilość pestycydów do ochrony roślin. Te wchłaniają się w owoce, a my je później pijemy. Dodatkowo Chińczycy dodają do soków mnóstwo ilości cukru.

3. CZOSNEK

Widząc na rynku czosnek polski i chiński można zauważyć, jak bardzo się one od siebie różnią. Czosnek z Chin jest tani, duży, śnieżnobiały, łatwo się go obiera. Polski czosnek jest mniejszy, ma różowo-szary kolor i trudno się go obiera. Niestety, czosnek z Chin ma także słabo wyczuwalny aromat, słodkawy smak, a jak dłużej poleży to gnije i pleśnieje. Za to polski czosnek ma intensywny zapach, ostry smak, a jak dłużej poleży to usycha.

Chiński czosnek jest idealnie biały i duży, ponieważ jest spryskiwany środami chemicznymi. Spożywanie chińskiego czosnku może działać rakotwórczo. Chiński czosnek jest wręcz nasączony chemikaliami. Najlepiej kupować polski czosnek. Jest o połowę droższy niż chiński, ale zawiera wiele cennych składników i nie pleśnieje.

4. KURCZAKI 

Mięso drobiowe z Chin jest bardzo szkodliwe, ponieważ kurczaki są tuczone chemicznie, aby szybko rosły. Najpierw hodowcy dają kurczakom dużo antybiotyków, a potem z mięsa te antybiotyki wchłania nasz organizm.

5. GRZYBY

Znowu chodzi o dużą ilość pestycydów. Nikt nie kontroluje, czym i w jakiej ilości się spryskuje grzyby. Zwłaszcza chińskie pieczarki zawierają mnóstwo substancji chemicznych.

6. RYŻ

Najbardziej kojarzonym produktem z Chin jest ryż. Już w 2013 roku światowe organizacje zdrowia ostrzegały, że w chińskim ryżu znajdują się niepokojące ilości kadmu, czyli bardzo toksycznego pierwiastka. Wiadomo też, że Chińczycy mieszają ryż z plastikiem. Następnym razem zdecydujesz się na najtańszy ryż z Chin?

7. ZIELONY GROSZEK 

Zielony groszek z Chin to sama chemia. Chińczycy używają chloru (tego samego co na basenie) jako środek konserwujący. Chiński groszek zwiększa ryzyko zachorowania na raka, hamuje wchłanianie wapnia. Gdy ugotujecie groszek zauważycie, że woda zrobi się nienaturalnie zielona – to przez to, że grosze uwolni chemię, którą jest pokryty, by mieć apetyczny, bardziej intensywny kolor.

8. CZARNY PIEPRZ

Sprzedawany pył pod nazwą pieprzu, nie ma nic związanego z pieprzem. To sam brud i pył. Kiedy oszustwo wyszło na jaw, firmy produkujące ten syf nie miały nic sobie do zarzucenia. Stwierdzili, że przecież nie zabija ludzi.

9. SÓL PRZEMYSŁOWA

Sól przemysłowa produkowana w Chinach nie powinna być w ogóle spożywana, a tak naprawdę jest sprzedawana z Chin na cały świat od 13 lat! Taka sól może powodować wiele problemów ze zdrowiem, zwłaszcza zaburzenia pracy tarczycy. Lepiej używać sól morską lub sól himalajską.

Oczywiście nie wpadajmy w panikę. Zjedzenie czegoś z Chin nas nie zabije, ale trzeba zacząć zdecydowanie zwracać uwagę, skąd dany produkt pochodzi. Nie bazuj tylko na chińskim, tańszym jedzeniu, bo może się to dla Ciebie bardzo źle skończyć.

Koniecznie podziel się tym artykułem ze znajomymi. Niech też wiedzą, czego koniecznie należy unikać.

PRZECZYTAJ TAKŻE: MĘŻCZYZNA PODJĄŁ WYZWANIE – PIŁ 4 LITRY WODY DZIENNIE PRZEZ MIESIĄC. FINAŁ CIĘ ZASKOCZY!

Zdjęcie główne: pixabay.com