9 sposobów, aby stać się lepszą osobą

0
313
Wielu ludzi ma marzenia i pragnienie lepszego życia, chce być lepszym człowiekiem, doskonalszą wersją siebie. Jak to osiągnąć? Poznaj 9 reguł. Zdjęcie: Pixabay

Najlepszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić, to starać się być lepszą osobą – i świadomie ulepszać siebie i swoje życie. Wybór „bycia lepszym” nie tylko sprawi, że poczujesz się lepiej, ale także wprowadzi do Twojego życia lepszych ludzi i możliwości.

Oto 9 sposobów na stanie się lepszym człowiekiem:

1. Bądź szczery wobec siebie

Aby stać się lepszym człowiekiem, trzeba być zawsze wiernym sobie. Bądź świadomy, co dobre, a co złe i brzydkie, i przyjmij to. Aby poprawić się jako osoba, najpierw musisz być naprawdę świadomy tego, kim jesteś, a kim nie.

2. Praw komplementy

Nie mówimy, że powinieneś komplementować powierzchownie, mówimy, że powinieneś naprawdę komplementować kogoś za coś, co robi lub kim jest. Wiele osób chce czuć się docenianymi, a ten mały komplement może zmienić ich życie.

Czytaj: 6 zasad, które na zawsze zmienią Twoje życie

3. Pomóż ludziom, z którymi się nie przyjaźnisz

Łatwo jest pomóc komuś, kogo lubisz, ale o wiele trudniej pomóc komuś, kogo nie lubisz. Ale Twoje działania powinny być odzwierciedleniem Ciebie, niezależnie od tego, kto prosi o pomoc. Jeśli nadal będziesz dawał dobre rzeczy na tym świecie, wróci to do Ciebie dziesięć razy w nieoczekiwany sposób.

Czytaj: Nowe tablice na poznańskich ulicach

4. Bądź silniejszy niż Twoje ego

Ego odciąga nas od bycia naprawdę miłym i współczującym. To nasze ego mówi nam, że powinniśmy się złościć lub nie powinniśmy z kimś rozmawiać ani komuś wybaczać. Kiedy odkładasz swoje ego na bok, zaczynasz widzieć rzeczy inaczej. Mniej złościsz się i zauważasz pozytywne zmiany w swoim życiu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Porzuć swoje negatywne nawyki

Palenie, plotkowanie lub osądzanie – proszę już tego nie robić! Porzuć złe nawyki i zastąp je dobrymi. Jeśli nie możesz od razu zrezygnować ze złych nawyków, zacznij od małych rzeczy, aż naprawdę się ich pozbędziesz.

Czytaj: 8 destrukcyjnych nawyków, których trzeba się pozbyć

6. Uśmiechaj się do nieznajomych

Trudno być przyjaznym, gdy się spieszysz, czekasz w kolejce w sklepie spożywczym lub jesteś ściśnięty w metrze. Ale wystarczy mały uśmiech. Uśmiechanie się do nieznajomych, zwłaszcza o poranku, sprawia, że każdy dzień staje się jaśniejszy.

7. Zaskocz kogoś

Zaskocz swoich przyjaciół, partnera lub dzieci. Nieważne, ile mamy lat, wszyscy kochamy niespodzianki – oczywiście dobre. I nie musi to być duży gest, czasem wystarczy zwykła wiadomość, kartka, list. Bądź kreatywny!

8. Stwórz coś sensownego

Stworzenie czegoś, z czego inni mogą skorzystać, jest bezcenne. Czy to rzemiosło, czy biznes, blog czy książka, specjalne jedzenie lub cała restauracja. Zastanów się, jak możesz dodać wartość swojej społeczności. Stwórz coś znaczącego.

9. Wybacz i zapomnij

Czy jest jakaś osoba, która Cię skrzywdziła w przeszłości, a Ty nadal jesteś na nią zły lub nie rozmawiasz z nią? Zostaw za sobą ból, wybacz, zapomnij i idź do przodu pozytywnie patrząc na świat.