9 typowych nawyków, które powodują przyrost masy ciała

0
567
Poznaj Nawyki związane z przyrostem masy ciała. Zdjęcie: pixabay.com

Jeśli chodzi o odchudzanie, nie chodzi tylko o dietę i ćwiczenia. Niektórzy ludzie mają bardzo dobrą taktykę diety i ćwiczeń, ale nadal nie tracą na wadze. Dlaczego nic nie pomaga? Być może te nawyki im przeszkadzają.

Nawyki związane z przyrostem masy ciała

  • Jedzenie przed snem

Zwykle chęć zjedzenia posiłku przed snem nie wynika z głodu, ale z lęku lub nabytego nawyku. Co więcej, ludzie zazwyczaj wolą zjeść wieczorem coś słodkiego i wysokokalorycznego, po całym dniu ciężkiej pracy w końcu należy się chwila przyjemności, prawda? Nie trzeba dodawać, że jest to szkodliwe dla ich wagi.

Zamiast jeść przed snem, musisz ściśle przestrzegać ustalonego harmonogramu. Jeśli poczujesz głód między posiłkami, możesz zjeść warzywa.

  • Zły sen

Nawyk późnego wstawania i brak snu może prowadzić do zwiększonego apetytu i zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Różne badania wykazały, że może to powodować zaburzenia równowagi hormonalnej, które powodują uczucie głodu przez cały czas, nawet zaraz po jedzeniu.

  • Jedzenie posiłków, gdy jesteśmy rozpraszani

Dużym błędem podczas jedzenia śniadania, obiadu czy kolacji jest to, że jednocześnie jemy i oglądamy telewizję, korzystamy z telefonu, pracujemy przy komputerze lub wykonujemy inny rodzaj rozrywki.

Według jednego z badań przeprowadzonych przez American Journal of Clinical Nutrition, ludzie, którzy jedzą, gdy są rozproszeni, zwykle spożywają o 50% więcej kalorii . Wykazano również, że ludzie, którzy jedzą, gdy są rozproszeni, czują się mniej nasyceni.

Czytaj: Meksyk wprowadził zakaz sprzedaży słodkich napojów i fast foodów dzieciom

  • Stres i niepokój

Stres i niepokój są największymi wrogami utraty wagi i dobrej jakości życia Stres i niepokój są związane z „głodem emocjonalnym”, który sprawia, że ​​jemy więcej i uzależniamy się od słodkich lub niezdrowych pokarmów.

Aby temu zaradzić, najlepiej trzymać się z dala od stresujących sytuacji, zmartwień i niepokojów. Ale jeśli jest to nieuniknione, zalecamy picie świeżej wody, herbaty i / lub jedzenie owoców. I jak najszybsze rozwiązanie problemów, a nie uciekanie od nich.

  • Nawyk szybkiego jedzenia

To jeden z najczęstszych nawyków wszystkich ludzi. Niewiele osób pamięta, że ​​jedzenie należy dobrze przeżuć, aby poczuć się pełniejszym i ułatwić trawienie. Zaleca się spędzić około 20 minut na 1 posiłku: jedz bez rozpraszania się i dobrze przeżuwaj każdy kęs.

  • Styl pasywnego życia

Siedzący tryb życia jest jedną z głównych przyczyn otyłości na całym świecie. Coraz częściej ludzie jedzą więcej, gromadzą więcej tłuszczu i ograniczają aktywność fizyczną. Unikanie siedzącego trybu życia jest bardzo ważne, ponieważ może to znacznie ułatwić przybranie na wadze. Co więcej, może w przyszłości wywołać poważne choroby.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

  • Pomijanie śniadania

Może to być spowodowane brakiem czasu rano lub tym, że uważasz, że pomaga to schudnąć, ale pomijanie śniadania to zły nawyk .

Okazuje się, że pierwszy posiłek rano aktywuje metabolizm, dzięki czemu organizm zaczyna produktywnie pracować przez cały dzień i spalać kalorie. Dobre śniadanie to połączenie węglowodanów złożonych z białkiem i niewielką ilością zdrowych tłuszczów.

  • Nadmiar soli

Nie tylko ze względu na wagę, ale także na ogólny stan zdrowia nie zaleca się spożywania zbyt dużej ilości soli. Zwiększa to zatrzymywanie płynów i ma negatywny wpływ na ciśnienie krwi. Bardzo ważne jest, aby spożywać niewielką ilość soli i / lub zastąpić ją innymi przyprawami, aby nadać potrawie lepszy smak.

  • Za mało wody

Kiedy nie pijesz wystarczającej ilości płynów, nerki pracują wolniej, a w organizmie gromadzi się więcej toksyn. Eksperci zalecają picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie, aby zachować równowagę wodną, ​​usunąć niepotrzebne odpady z organizmu i zapobiec zatrzymywaniu płynów.

Możesz też pić naturalne soki lub herbatę. Picie napojów bezalkoholowych i napojów gazowanych to kolejny czynnik, który może powodować przyrost masy ciała, ponieważ zawierają wysokie stężenie cukrów i innych składników. Dlatego należy unikać tych napojów i zamiast tego pić czystą wodę lub herbaty ziołowe.

Czytaj: Wrocław: nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od września