97-letnia gimnastyczka inspiruje świat swoimi niesamowitymi umiejętnościami

0
192
Emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego z Niemiec, Johanna Quaas, pokazuje, że trenować można w każdym wieku.

Są ludzie, którzy przypominają nam, że wiek to tylko liczba. Johanna Quaas to 97-letnia Niemka, która w 2012 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza aktywna gimnastyczka na świecie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Przez lata Quaas robiła furorę w sieci po tym, jak od czasu do czasu publikowane były filmy z jej procedurami. Najnowszym z nich jest klip udostępniony przez nagrodzoną Oscarem aktorkę Violę Davis z przesłaniem „Jesteś moim duchowym wojownikiem!! Wow!!” Wideo zostało nakręcone podczas Niemieckiego Festiwalu Gimnastycznego w 2017 roku, kiedy gimnastyczka miała 91 lat.

Chociaż wideo udostępnione przez Davis zdobyło ponad 400 000 polubień, nie jest to jej najbardziej popularny występ. Quaas po raz pierwszy podbiła serca świata po tym, jak użytkownik LieveDaffy udostępnił filmiki przedstawiające ćwiczenia gimnastyczki na podłodze i poręczach podczas Turnieju Mistrzów w 2012 roku.

Czytaj: Gimnastyczka i modelka z zespołem Downa

W ciągu sześciu dni od opublikowania każdy z nich uzyskał ponad 1,1 miliona wyświetleń. Obecnie oba klipy mają ponad 3,5 miliona wyświetleń. Jej umiejętności zahipnotyzowały również największych sportowców w jej dziedzinie, takich jak Simone Biles, która powiedziała, że jej ćwiczenia na poręczach sprawiły, że zaniemówiła.

Urodzona w 1925 roku, Quaas zaczęła trenować gimnastykę w młodym wieku i wzięła udział w swoich pierwszych zawodach, gdy miała 10 lat. Chociaż większość życia spędziła jako trenerka gimnastyki i piłkarka ręczna, wróciła do czynnej gimnastyki w wieku 56 lat. W 2015 roku, otrzymała nagrodę Nadia Comăneci Sportsmanship Award od International Gymnastics Hall of Fame, zanim wycofała się z zawodów z powodu zerwania ścięgna bicepsa w 2018 roku.

Jednak to nie powstrzymało Quaas przed dzieleniem się swoimi niesamowitymi ruchami na Instagramie, zwłaszcza tym, że wciąż może stać na głowie. Jakby tego było mało, rozciąga się i gra w piłkę nożną. Jednak najbardziej wzruszającą częścią tego wszystkiego są ciepłe wiadomości, które otrzymuje od ludzi z całego świata.

„Jesteś inspirującym przykładem, pani Johanno!” pisze jeden użytkownik, podczas gdy ktoś inny napisał: „Życzę ci wszystkiego najlepszego, jesteś niesamowitą kobietą, która jest moją największą inspiracją! Dużo miłości.”

Możesz śledzić Quass na Instagramie, aby być na bieżąco z jej przygodami z fitnessem.

Czytaj: Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!

Johanna Quaas to 96-letnia Niemka, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza aktywna gimnastyczka na świecie. Stała się sławna po tym, jak wideo z jej rutynowymi ćwiczeniami stało się popularne.

Chociaż przeszła na emeryturę w 2018 roku, nadal dzieli się swoimi niesamowitymi ćwiczeniami na Instagramie, na przykład tym, jak wciąż może stać na głowie, rozciągać się lub grać w piłkę nożną.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez Johanna Quaas (@johannaquaas)