98-letni Giuseppe Paterno obronił pracę magisterską z wyróżnieniem!

0
240
Giuseppe Paterno, który ma 98 lat, został najstarszym włoskim absolwentem. Źródło: Twitter/The Philippine Star

Giuseppe Paterno ukończył Uniwersytet w Palermo w wieku 98 lat, stając się po raz drugi najstarszym włoskim absolwentem i udowadniając, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Paterno zapisał się na wydział filozofii w 2017 roku na uniwersytecie w Palermo i miał 96 lat, kiedy otrzymał licencjat z filozofii i historii, donosi Erudera.com.

Po ukończeniu studiów licencjackich w 2020 roku powiedział: „W końcu zrealizowałem swoje marzenie”.

Obecnie uzyskał tytuł magistra na tym samym kierunku, na tej samej uczelni.

Jak donosi Reuters, członkowie jego rodziny powiedzieli na Facebooku, że Giuseppe obronił pracę magisterską z wyróżnieniem i najwyższymi oceanami na dyplomie.

„Umiejętność nauki zawsze była moim największym marzeniem, ale moja rodzina nie była w stanie zapłacić za moją edukację. Byliśmy dużą rodziną i byliśmy bardzo biedni” – mówił Paterno dwa lata temu w wywiadzie dla The Guardian.

Czytaj: Kraków ma najmłodszego profesora w historii Polski!

Giuseppe Paterno urodził się w 1923 roku i wychował w biednej rodzinie na Sycylii. W młodości nie mógł studiować na uniwersytecie mimo zamiłowania do książek i nauki ze względu na sytuację materialną rodziny.

W wieku 20 lat służył w marynarce wojennej podczas II wojny światowej i postanowił zostać robotnikiem kolejowym.

Źródło: Twitter

W 2020 roku, kiedy robił pierwszy stopień naukowy, Paterno wyjaśnił, że nie był entuzjastycznie nastawiony do swojej pracy na kolei państwowej, ale musiał to robić, aby utrzymać rodzinę, ponieważ był wtedy żonaty.

Powiedział przy tym, że po zapisaniu się na uniwersytet w Palermo budził się o siódmej na studia, odpoczywał po południu i zaczynał naukę ponownie do północy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Paterno podkreślił, że nie chce odpoczywać po ukończeniu studiów magisterskich i planuje napisać powieść na starej maszynie do pisania, której używał również do wykonywania zadań na uniwersytecie.

Źródło: Twitter

Poza Paterno są inni, którzy już udowodnili, że wiek to tylko liczba, nawet jeśli chodzi o edukację.

Mohammad Hanif Chaudhry z Pakistanu uzyskał tytuł doktora w maju br. w wieku 91 lat. Chaudhry, autor 25 książek, ukończył wydział języka pendżabskiego na Bahauddin Zakariya University (BZU). Podobnie jak w Paterno, powodem, dla którego Chaudhry podjął wyższe studia, była chęć studiowania i zdobywania większej wiedzy.

Czytaj: „Czysta radość”: babcia zdobywa dyplom w wieku 84 lat