asdasd
Strona główna Media Akceptacja niedoskonałości – mocna kampania modelek w bieliźnie.

Akceptacja niedoskonałości – mocna kampania modelek w bieliźnie.

0
1190
Brytyjski sklep z bielizną marki Figleaves stworzył odważny przekaz. W najnowszej kampanii promującej bieliznę wzięło udział 12 modelek  różnych ras i narodowości. Znalazły się tam kobieta niepełnosprawna, kobiety dojrzałe, plus size. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem akceptacji różnorodności.

W kampanii znanej marki wzięło udział 12 modelem z różnych krajów, w różnym wieku, każda ważyła inaczej. Do współpracy zaproszono także 39-letnią niepełnosprawną modelkę Kelly Knox, która urodziła się bez lewego przedramienia i na co dzień nie nosi protezy.
oraz 59-letnią Nicky Griffin.

Do współpracy zaproszono kobiety starsze i młodsze. W pełni sprawne fizyczne i niepełnosprawne. Szczupłe i te w rozmiarze plus size. Każda z nich ma inną historię i reprezentuje zupełnie inny kanon piękna.

Wszystko po to, aby uświadomić społeczeństwo, że każda kobieta bez względu na wiek, pochodzenie czy wagę ma prawo czuć się szczęśliwa. A my, jako ludzie musimy nauczyć się akceptować różnorodność. Dlatego zorganizowana taką niecodzienną kampanię reklamową pod tytułem „piękno nie ma granic”.

Chciałam czegoś naprawdę mocnego i uderzającego, by wyrazić różne oblicza piękna we wszystkich dziedzinach, w tym wieku, kształcie ciała, pochodzeniu etnicznym i niepełnosprawności. Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia kobiet przekonają się, że piękno można znaleźć w każdym, a tradycyjne jego stereotypy staną się przeszłością – przyznała Anna Shillinglaw, dyrektor zarządzająca agencji modelek  MiLK, która wsparła projekt.

ZOBACZ TAKŻE FENOMENALNE ZDJĘCIA ROSYJSKIEJ FOTOGRAFKI, KTÓRA POKAZUJE, ŻE MIŁOŚĆ MOŻE TRWAĆ CAŁE ŻYCIE. MIŁOŚĆ NIE ZNA WIEKU! – f7dobry.com

Od swej premiery kampania #beautyhasnobounds czyli #pięknoniemagranic wzbudza w Internecie bardzo pozytywne reakcje. I nic ma w tym nic dziwnego.

Czas najwyższy przestać opierać swoje szczęście tylko na idealnych ciałach modelek z pierwszych stron gazet. Zdjęcia przerobione w Photoshopie nie odzwierciedlają tego, jak wygląda się w rzeczywistości, na co dzień.

Sesja bardzo odzwierciedla naszą podstawową wiarę w Figleaves, że wszystkie typy ciała są piękne. Mam nadzieję, że będzie to miało szerszy pozytywny wpływ na całą branżę – przyznała dyrektor sprzedaży Figleaves, Jenni Burt.

Jak oceniacie zdjęcia z tej kampanii?

Zdjęcie główne: facebook.com