Album Coldplay w 2025 roku będzie ich ostatnim

0
607
Fani Coldplay przerażeni wiadomością, że przestaną nagrywać w 2025 roku. Źródło: Twitter/Buzzing Pop

Frontman zespołu, Chris Martin, ujawnia, że Coldplay przestanie nagrywać muzykę jako zespół w 2025 roku.

Fani zareagowali z przerażeniem na wiadomość, że Coldplay przestanie nagrywać muzykę jako zespół w 2025 roku.

Informacja pojawiła się dwa miesiące po wydaniu przez Coldplay dziewiątego albumu studyjnego, Music of the Spheres, który na początku tego roku trafił prosto na pierwsze miejsce. Album studyjny zawiera 12 utworów z falami syntezatorów i zwiewnych melodii.

„Nasza ostatnia płyta ukaże się w 2025 roku, a potem myślę, że będziemy tylko koncertować” – powiedział Martin. „I może zrobimy kilka wspólnych rzeczy, ale katalog Coldplay niejako się wtedy kończy”.

Czytaj: Sprzedaż płyt winylowych wzrosła w 2021 roku dzięki Abbie

Ogromna rzesza fanów zespołu zareagowała na tę wiadomość ze smutkiem.

Coldplay ma wyruszyć w międzynarodową trasę promującą Music of the Spheres w 2022 roku, będącą pierwszą trasą koncertową zespołu od czasu trasy A Head Full of Dreams w 2016 i 2017 roku.

W październiku Coldplay ogłosił światową trasę koncertową z szeregiem inicjatyw mających na celu złagodzenie wpływu na środowisko. Zespół obiecał obniżyć emisję CO2 o 50% w porównaniu ze światową trasą koncertową w latach 2016-17 i prawie w całości wykorzystać energię odnawialną do zasilania widowiska scenicznego.

Trasa, która rozpocznie się w sierpniu przyszłego roku, obejmie „podłogę kinetyczną” do wykorzystania energii stworzonej przez fanów, scenę wykonaną z materiałów odnawialnych, panele słoneczne, a zasilanie bateryjne i sieciowe będzie czerpane ze źródeł odnawialnych.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Na początku tego miesiąca Coldplay wycofał się z kilku występów, w tym z planowanego występu na Capital Jingle Bell Ball w Londynie z powodu pozytywnych testów Covid-19 na ich imprezie.

Coldplay zostali nominowani do grupy roku i najlepszego zespołu rockowego/alternatywnego podczas rozdania nagród Brit Awards 2022, które odbywają się w lutym.

Czytaj: Nie wyrzucaj choinki po Świętach Bożego Narodzenia. Daj jej drugie życie!