Album Queen sprzedał się w 7 mln egzemplarzy, bijąc rekord!

0
223
Freedie Mercury. Źródło: freddiemercury/Instagram

Album Queen „Greatest Hits” sprzedał się w 7 milionach egzemplarzy, bijąc rekord brytyjskiej listy przebojów.

Queen zapisał się na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, stając się pierwszym zespołem, który sprzedał siedem milionów kopii pojedynczego albumu.

Ich album Greatest Hits z 1981 roku znajduje się obecnie w jednym na cztery gospodarstwie domowym w Wielkiej Brytanii, powiedziała organizacja Official Charts Company, która zajmuje się tworzeniem oficjalnych notowań w Wielkiej Brytanii.

Płyta, na której znajdują się klasyczne single, takie jak We Will Rock You i Bohemian Rhapsody, od lat jest niezmiennie bestsellerem.

Czytaj: Niesamowite zdjęcie Freddiego Mercury’ego z 1980 roku

Niedawno album Greatest Hits spędził swój tysięczny tydzień na brytyjskiej liście albumów.

Gitarzysta Queen, Brian May, nazwał to ostatnie osiągnięcie „radosną wiadomością”.

„Żaden album nie zrobił tego wcześniej w historii” – powiedział w oświadczeniu. „Dziękujemy, doceniamy to.”

Perkusista Roger Taylor dodał: „Brytyjska publiczność i ich nieskończenie wspaniały gust sprawiły, że jest to najlepiej sprzedający się album w historii.”

„Dziękuję bardzo; jesteśmy pokorni i zaszczyceni. Pozdrawiamy Was!”

Czytaj: Nauka potwierdza: Freddie Mercury miał najlepszy głos w historii

Pierwszy album Queen Greatest Hits zawiera utwory Bohemian Rhapsody, Bicycle Race i We Are The Champions. Źródło: Twitter

Album Queen Greatest Hits prowadzi na liście wszechczasów z prawie milionem egzemplarzy, wyprzedzając kompilacyjny album Abby Gold z 1992 roku.

„Kiedy został wydany po raz pierwszy w 1981 roku, pakiety obejmujące całą karierę, takie jak Greatest Hits, były stosunkowo rzadkie, zarezerwowane tylko dla największych wykonawców”, zauważył Martin Talbot, dyrektor naczelny Official Charts.

Czytaj: Koziołki stanęły przed urzędem miasta w Poznaniu

Drugi album Queen z Greatest Hits, wydany w październiku 1991 roku, na miesiąc przed śmiercią piosenkarza Freddiego Mercury’ego, jest również dziesiątym największym albumem w Wielkiej Brytanii, ze sprzedażą na poziomie około czterech milionów.

W 2014 roku album Queen Greatest Hits stał się pierwszym albumem, który przekroczył 6 milionów sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

W tym czasie lista liczyła tylko „czystą” sprzedaż – tj. winyl, kasetę, CD i ściągnięcia.

Rok później do obliczeń włączono strumienie audio, przy czym każde 1000 strumieni utworów zamieniono na jeden album.

Od tego czasu album Queen Greatest Hits zgromadził łącznie 1,26 miliarda streamów w Wielkiej Brytanii, co odpowiada około 1,26 miliona sprzedaży (rzeczywista liczba będzie niższa, ze względu na środki równoważące zastosowane przez kompilatory wykresów).

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Najpopularniejszym utworem na albumie jest Bohemian Rhapsody, który może pochwalić się 240 milionami streamów w Wielkiej Brytanii, podała firma zajmująca się wykresami.

Poprzedni katalog zespołu zyskał ogromny impuls dzięki wydaniu w 2018 roku nagrodzonego Oscarem biografii Freddiego Mercury’ego, Bohemian Rhapsody.

Na Spotify Queen jest obecnie 31. najczęściej oglądanym zespołem na świecie, wyprzedzając innych klasycznych artystów, takich jak The Beatles, który zajmuje 44 miejsce, czy Michael Jackson, który jest 68.

Najlepiej sprzedające się albumy wszech czasów w Wielkiej Brytanii

  1. Queen – Greatest Hits
  2. Abba – Gold
  3. The Beatles – Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band
  4. Adele – 21
  5. Oasis – (What’s The Story) Morning Glory?
  6. Michael Jackson – Thriller
  7. Pink Floyd – Dark Side Of The Moon
  8. Dire Straits – Brothers In Arms
  9. Michael Jackson – Bad
  10. Queen – Greatest Hits II