Alkohol zawiera wszystkie minerały niezbędne do podtrzymania ludzkiego życia

0
475
Zdjęcie: Pixabay

Wszystkie 13 minerałów niezbędnych do podtrzymania życia ludzkiego można znaleźć w napojach alkoholowych.

Jeśli chodzi o alkohol, często myślimy o skutkach tego napoju, nie wiedząc, że ma on również bardzo dobre działanie zdrowotne.

Co jakiś czas słyszymy jakieś medyczne wiadomości o alkoholu, które wywołują u nas uśmiech. Słyszymy, że umiarkowane picie jest dla Ciebie dobre lub że kilka kieliszków wina dziennie powstrzyma zawał serca. Miło wiedzieć, że jeden z naszych występków nie jest aż tak zły.

Ale człowiek nie może żyć samym alkoholem… czy może? Czy wiesz, że alkohol zawiera każdy z 13 minerałów niezbędnych do utrzymania ludzkiego życia? To prawda. A alkohol nie zawiera ani tłuszczu, ani węglowodanów. A picie nie niszczy komórek mózgowych – według SUNY Potsdam, umiarkowane picie faktycznie poprawia funkcje poznawcze!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Szczególnie wino zawiera 13 niezbędnych minerałów, takich jak magnez, żelazo, wapń, cynk, potas, fosfor i manga. Według ekspertów żywieniowych, czerwone wino ma więcej minerałów niż białe wino.

Czytaj: Najstarsza winorośl na świecie istnieje od prawie 500 lat

Naukowcy wykazali, że picie alkoholu z umiarem może zapobiegać ryzyku niektórych chorób, takich jak nowotwory, demencja i pomóc ludziom żyć dłużej.

Jednak tyle ile badań, tyle różnych wniosków. Istnieje już tyle teorii, że nie wiadomo w co wierzyć. Najlepiej to wsłuchiwać się w swój organizm i nie robić mu krzywdy.

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!