Architekci przekształcili nudne słupy elektryczne w gigantyczne posągi ludzkie

0
676

Grupa architektów z Islandii postanowiła przekształcić brzydkie, nudne słupy elektryczne w dzieło sztuki, nadając projektowi nazwę „Kraina gigantów”.

„Dokonując jedynie niewielkich zmian w dobrze ugruntowanych wieżach o konstrukcji stalowej, stworzyliśmy serię słupów, która jest oryginalna i zupełnie inna od wszystkich” – napisali architekci na swojej stronie internetowej. „Widok tak ogromnych posągów stanie się niezapomnianym przeżyciem”.

Architekci Jin Choi i Thomas Shine byli twórcami tego fascynującego projektu.

Przypominające ludzkie sylwetki pylony są równie funkcjonalne, a dodatkowo wnoszą wartość dodaną.

Zaprojektowane konstrukcje składają się z modułowych części odpowiadających poszczególnym częściom ciała. Można je ze sobą dowolnie konfigurować, aby uzyskać pożądaną pozę. Zależnie od ukształtowania terenu czy efektu jaki chcemy wywrzeć na odbiorcy postaci mogą być zmieniane, tak by np. uzyskać efekt majestatycznie stojących postaci, czy też dynamicznej grupy ludzi wyglądających jak podczas marszu przez równiny czy wspinających się na lokalne wzniesienie.

Czytaj: Magiczny świat lodowych jaskiń na Islandii

Projekt został nagrodzony nagrodą BSA Unbuilt Architecture Award w 2010 roku (nagroda za niezabudowaną architekturę).

Projekt został opracowany już w 2008 roku, jednak do dziś pomimo kilkukrotnych prób nie doczekał się jeszcze realizacji. Jeśli takie słupy w końcu powstaną, mają szansę stać się jedną z atrakcji turystycznych Islandii.

Źródło:earthporm.com

Czytaj: JASKINIA LODOWA NA ISLANDII OŚWIETLONA ZACHODZĄCYM SŁOŃCEM. NIESAMOWITY WIDOK