Architekt 45 lat przekształcał starą fabrykę cementu w bajkowy dom

0
572

Projekt La Fábrica zrodził się z głowie Ricarda Bofill już dawno temu. Architekt przez 45 lat zamieniał starą cementownię z lat 70. w swój wymarzony dom. I udało mu się. Zobaczcie, jakie piękne miejsce na ziemi dla siebie stworzył.

W ciągu 45 lat stary budynek został całkowicie przekształcony w jeden z najbardziej unikalnych i nowoczesnych domów w okolicy. Zlokalizowana na obrzeżach Barcelony stara fabryka służyła kiedyś jako warsztat naprawczy z czasów I wojny światowej, dopóki Bofill i jego zespół nie kupili cementowni.

Czytaj: Barcelona widziana z góry.

Zniszczony niegdyś budynek teraz otoczony jest roślinnością, nowoczesnym i luksusowo wyposażonym wnętrzem i miejscem do pracy. Zobacz, jak nieruchomość zmieniła się ze starego terenu przemysłowego w piękną i przyjazną przestrzeń.

„Ta cementownia, pochodząca z pierwszego okresu uprzemysłowienia Katalonii, nie została zbudowana od razu ani jako całość, ale była serią dodatków, ponieważ konieczne stawały się różne łańcuchy produkcji. Formalnego wyniku nadał zatem szereg warstwowych elementów, proces przypominający architekturę ludową, ale zastosowany w przemyśle” – powiedział Bofill.

canyouactually

Bofill zakupił starą fabrykę cementu w 1973 roku i zaczął ją odnawiać.

canyouactually
canyouactually

Na zewnątrz jest teraz pełno bujnej zieleni.

canyouactually

Wnętrze jest absolutnie oszałamiające!

canyouactually
canyouactually
canyouactually
canyouactually
canyouactually
canyouactually
canyouactually
canyouactually

Czytaj: Najbardziej spektakularne budynki znanego architekta Franka Gehry’ego

Blue link: https://www.tbgtechco.com