Thomas Dambo, duński artysta pracuje z materiałami pochodzącymi z recyklingu. W ciągu ostatnich 3 lat wykonał 25 dużych rzeźb z recyklingu na całym świecie.
Niedawno stworzył 6 ogromnych rzeźb w rodzinnym mieście Kopenhadze. Rzeźby znajdują się w niektórych z jego ulubionych miejsc w mieście, w miejscach, do których ludzie często nie chodzą, ponieważ są na uboczu.
Rzeźby można znaleźć tylko przy użyciu mapy skarbów lub wiersza wyrytego w kamieniu w pobliżu każdej rzeźby. Dają one wskazówki, jak znaleźć różnych gigantów.
Dambo wszystkie rzeźby wykonał z drewna pochodzącego z recyklingu. Głównie z 600 starych palet, starej drewnianej szopy, ogrodzenia i wszystkiego, co udało mu się wykraść.
Czytaj: Spektakularne drewniane wanny – praktyczne, trwałe i piękne
Każda rzeźba została wykonana z pomocą lokalnych wolontariuszy, i każda z rzeźb została nazwana na cześć jednego z ochotników.
Artysta ma nadzieję, że jego sztuka zainspiruje ludzi do dostrzeżenia dużego potencjału w zakresie recyklingu i lepszego dbania o naszą planetę.
Więcej informacji: thomasdambo.com
1. Mała tylda


2. Thomas w górach



3. Oskar pod mostem



4. Hilltop



5. Śpiący Louis



6. I przyjaciel Teddy



Przy każdej rzeźbie znajduje się wiersz, który daje wskazówki, jak znaleźć następną.

Rzeźby wykonane są z drewna pochodzącego z recyklingu.

Oto mapa, której możesz użyć, by je znaleźć.

Źródło: boredpanda
Czytaj: Nowy rekord! Najwyższy budynek z drewna wyższy o ponad 30 metrów od poprzednika!