Artysta wywiercił ponad 45800 otworów w skorupce jaja

0
341

Bardzo cierpliwy wietnamski artysta spędził trzy lata na skrupulatnym wierceniu 45863 otworów mniejszych od ludzkiego włosa w wydrążonym strusim jaju.

Nguyen Hung Cuong, utalentowany artysta z Hanoi w Wietnamie, od ponad dekady zamienia wydrążone kurze jaja w skomplikowane dzieła sztuki, ale jego najnowszy projekt jest zdecydowanie najbardziej imponujący.

30-latek spędził ostatnie trzy lata swojego życia, starannie wiercąc dziesiątki tysięcy otworów, niektóre o średnicy zaledwie 0,2 mm, aby stworzyć jedną z najbardziej imponujących rzeźb w wydrążonym jaju w historii ludzkości.

Wietnamski artysta powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia rekordowej rzeźby w jajku po przeczytaniu o dokonaniu pana Hamita Hayrana, tureckiego artysty, który kilka lat temu ustanowił rekord Guinnessa w większości otworów wywierconych w kurzym jaju, prawie 12 000 dziur.

Cuong powiedział sobie, że Wietnam powinien mieć taki rekord, i zaczął wiercić najwięcej otworów w strusim jaju.

Czytaj: Wietnamska firma wykorzystuje trawę, aby zmniejszyć zużycie plastiku.

Cuong zwykle na każde jajo poświęca od kilku godzin do kilku dni, aby ukończyć rzeźbienie jaja kurzego, ale w przypadku tego ostatniego projektu potrzebował nie mniej niż 3 lata.

45863 dziur, które cierpliwie wywiercił w skorupce jaja strusia, miały średnicę od zaledwie 0,2 mm do 3 mm i zostały zliczone komputerowo, przy użyciu skanów jaja o wysokiej rozdzielczości. Zing News donosi, że najmniejsze dziury są ledwo widoczne.

Utalentowany artysta powiedział, że rzeźbienie skorupek kurzych jaj jest bardzo pracochłonnym i żmudnym procesem, ale rzeźbienie w strusich jajach było tym bardziej pracochłonne i żmudne, ponieważ skorupa była twardsza i grubsza, a on musiał ściśle kontrolować wiertło, aby zrobić otwory o rozmiarze jednego włosa.

„Ten proces wymagał ode mnie braku pośpiechu i cierpliwości. Nawet odrobina pośpiechu mogła zepsuć całe jajko, więc musiałem zachować spokój aż do ostatniej dziury ”- powiedział Nguyen Hung Cuong.

Czytaj: Poznajcie kota, który jest najsłodszym sprzedawcą ryb w Wietnamie

Dzieło Cuonga zostało niedawno docenione przez wietnamską organizację Record Organisation, a artysta powiedział, że obecnie pracuje nad przekazaniem jaja do Guinness Records, mając nadzieję, że zostanie rozpoznane jako rzeźba w skorupce jajka z największą ilością wywierconych otworów.

johannesfloe.com – Art to remember