Artystka tworzy niezwykle realistyczne cukrowe kwiaty

0
470
Zdjęcie: Michelle Nguyen/Facebook

Michelle Nguyen jest utalentowaną artystką od cukrowych kwiatów, której kreacje są tak niesamowicie realistyczne, że prawie nie można ich odróżnić od prawdziwych kwiatów.

Mieszkająca w Melbourne, Michelle Nguyen jest jedną z czołowych artystek zajmujących się kwiatami cukrowymi. Patrząc na jej portfolio, łatwo zrozumieć, dlaczego.

Od płatków cukrowych, po oszałamiająco szczegółowe liście i doskonały kolor – nic nie oddziela jej jadalnych kwiatów od roślin, które je zainspirowały.

Dzieła sztuki Nguyen są tak imponujące, że nieustannie podróżuje po świecie, uczestniczy w wydarzeniach i uczy swojego rzemiosła uczniów, którzy chcą opanować sztukę robienia cukrowych kwiatów.

Zdjęcie: Facebook

Nguyen wiele nagród, w tym nagrodę dla Najlepszej Australijskiej Kwiaciarki Cukrowej. Kobieta jest powszechnie uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych artystek zajmujących się formowaniem cukru na świecie.

Czytaj: Magiczny i tajemniczy kwiat Pitaya kwitnie tylko w jedną noc

Zdjęcie: Instagram

Od wykwintnej eustomy po delikatne pąki piwonii na różnych etapach wzrostu – praktycznie nie ma kwiatu, którego ta utalentowana artystka kulinarna nie mogłaby odtworzyć z pasty cukrowej.

Czytaj: Kwiaty wiśni zakwitły w Chinach, Japonii i Hiszpanii. To najpiękniejszy widok na naszej planecie!

Zdjęcie: Instagram

Kiedy nie jest zajęta podróżowaniem po świecie, konkurowaniem z innymi dekoratorkami ciast lub wykonywaniem zleceń dla klientów, Michelle Nguyen prowadzi zajęcia, podczas których uczy podstaw swojej sztuki, od tworzenia pasty cukrowej, po kształtowanie płatków i liści oraz uzyskanie idealnego koloru.

Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram

Aby zobaczyć więcej zdjęć tych imponujących cukrowych kwiatów, zajrzyj na konto Michelle na Instagramie i na Facebooka, gdzie regularnie publikuje swoje najnowsze jadalne arcydzieła.

Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook

johannesfloe.com – Art to remember