Artystka używa płatków prawdziwych kwiatów do tworzenia skomplikowanych sukienek wróżek

0
258

Momotsuki, 20-letnia artystka z Japonii, łączy swoją miłość do ogrodnictwa i fantazji w wyjątkową formę sztuki, którą nazywa „Fairy Dress”.

Jeśli się nad tym zastanowić, kwiaty są idealnymi sukienkami dla wróżek, ale potrzebujesz umiejętności i wyobraźni, aby zamienić je w funkcjonalne ubrania, a Momotsuki, utalentowana artystka stojąca za marką „Fairy Dress”, ma obie te umiejęności.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ta 20-letnia ogrodniczka z ponad 14-letnim doświadczeniem wpadła na genialny pomysł, aby połączyć pasję do roślin z zamiłowaniem do fantazji, w szczególności do wróżek. Wykorzystuje kwiaty, takie jak bratki, powojniki, róże i goździki do tworzenia pięknych sukienek, które chciałaby założyć każda wróżka.

Zdjęcie: © Fairy Dress™

„Zajmuję się ogrodnictwem od około 14 lat, odkąd byłam dzieckiem, i z biegiem czasu stopniowo zwiększałam liczbę roślin” – powiedziała Momotsuki dla Bored Panda. „Zawsze podziwiałam świat fantasy, a kiedy zobaczyłam istnienie wróżek, pomyślałam: „to z jakiegoś powodu budzi we mnie emocje”.

Większość kwiatów użytych do sukienek wróżek pochodzi z własnego ogrodu Momotsuki, ale jest kilka godnych uwagi wyjątków. Czasami używa kupionych w sklepie kwiatów, które zaczęły więdnąć, kwiatów wyrzuconych na ulicy lub opadłych kwiatów zebranych z czyjegoś ogrodu za zgodą.

Czytaj: W Danii zgrano tak domy i ogrody, aby ludzie się ze sobą zżyli

„Zrywam też kwiaty, które są zniszczone i wyglądają, jakby miały spaść w ciągu jednego dnia, lub zbieram kwiaty, których płatki rozpadają się i rozsypują, gdy ich dotykam” – pisze artystka na swojej stronie internetowej.

Czytaj: Projektantka-samouk prezentuje sukienki, które stworzyła

„Odcinam również niektóre uszkodzone i odbarwione płatki kwiatów, aby wyglądały pięknie, a czasami zbieram kwiaty, które opadły lub odłamały się na wietrze lub deszczu, aby zrobić sukienki”.

Według strony internetowej Fairy Dress, Momotsuki uszyła swoją pierwszą sukienkę wróżki w kwietniu 2021 roku. Spacerowała po swoim ogrodzie, gdy dochodziła do siebie po depresji, kiedy nagle zobaczyła kwiat i od razu wpadła na pomysł delikatnej odzieży.

Miesiąc później umieściła na Twitterze kilka zdjęć sukni wróżki wykonanej z róż, bluszczu, barwinka i hortensji, które polubiły 180 000 osób. Uwaga online przeniosła się również do telewizji, ponieważ artystka pojawiła się w kilku programach telewizyjnych. Od tego czasu jej marka stale się rozwija.

„Dla mnie suknie wróżek zaczęły się jako coś, co robiłam sama dla zabawy. Jednak wiele osób powiedziało mi, że suknie wróżek mają właściwości lecznicze i stopniowo zaczęłam je robić z modlitwą w sercu” — mówi Momotsuki. „Nawet jeśli suknie wróżek nie zagoszczą w Twoim sercu, jest w nich coś, co podświadomie delikatnie Cię wesprze”.