Artystka wykonuje realistyczne papierowe rzeźby ptaków

0
743

Cudowne piękno królestwa zwierząt jest stałym źródłem inspiracji dla artystki Nihariki Rajput. Ptaki są jej największymi muzami, i próbuje uchwycić ich podobieństwa w oszałamiających rzeźbach z papieru i drutu.

Artystka, mieszkająca w New Delhi, zaczęła tworzyć trójwymiarowe figurki jako sposób na połączenie swoich dwóch pasji: dzikiej przyrody i sztuki.

Nihariki Rajput zawsze kochała ptaki, ale dopiero po tym, jak ujrzała stado niebieskich ptaków odlatujących z drzewa, wpadła na pomysł, aby odtworzyć majestatyczne stworzenia. Wkrótce Rajput nabrała rozpędu w tworzeniu skomplikowanych rzeźb opartych na różnych ptakach i rozkoszując się dokładnymi szczegółami ich oczu, dziobów i upierzenia.

Poprzez stałą i celową pracę Rajput zamierza stworzyć rzeźbę każdego żyjącego gatunku ptaka. Młoda artystka już wykonała wspaniałe repliki kolibrów rubinowych, indyjskich wałków, malachitowych zimorodków i wielu innych ptaków.

Kobieta skrupulatnie stosuje precyzyjne rysy do każdego przedmiotu, dzięki czemu rzeźby wyglądają tak realistycznie, że nakłaniają widza do pytania, czy są prawdziwe.

Praca z papierem pozwala Rajput badać cechy charakterystyczne różnych gatunków, ale daje jej również możliwość podnoszenia świadomości na temat zagrożeń dla zwierząt i promowania ochrony ptaków w Indiach i reszcie świata.

Czytaj: 34 zdjęcia różnych egzotycznych ptaków z lasów atlantyckich w Brazylii

Poniżej możecie zobaczyć piękne, papierowe ptaki młodej artystki.

Niharika Rajput: Strona internetowa | Facebook | Instagram | Etsy

Czytaj: PO 10 LATACH W INDIACH POSTAWAŁA OGROMNA RZEŹBA MITOLOGICZNEGO PTAKA.