Artystka zamienia driftwood w efektowne rzeźby, które oddają piękno natury

0
898

Driftwood to drewno dryfujące na morzu lub wyrzucane przez morze na brzeg. Pewna artystka postanowiła tworzyć z tego, co podaruje jej morze efektowne rzeźby oddające piękno natury. Tylko spójrzcie.

Kiedy większość z nas mija stary kawałek drewna leżący na ziemi, nie zwraca na to większej uwagi. W końcu to tylko kawałek drewna, prawda?

Jednak dla kanadyjskiej artystki Debra Bernier wszystkie rowki, wgłębienia i pęknięcia w kawałku drewna, które morze wyrzuciło na brzeg są dziełami sztuki, stworzonymi przez naturę i są inspirującymi punktami wyjścia dla jej ziemskiej, magicznej sztuki.

Bernier rzeźbi w kawałkach drewna różne postacie ludzi i zwierząt, tworząc rzeźby o mistycznej, ponadczasowej jakości. Inspirowana naturą, zwierzętami i jej dziećmi praca Berniera jest świętem świata przyrody i relacji człowieka z nim.

„Gotowe dzieła są odzwierciedleniem nie tylko mojego życia, mojej rodziny i dzieci, ale także wiecznego, świętego związku, który wszyscy dzielimy z naturą” – mówi artystka.

Drewno to naturalnie piękny materiał, który zapewnia niekończącą się inspirację dla artystów, rzemieślników i projektantów. Drewno zawsze jest pełne wyjątkowego piękna.

Bernier wykorzystuje to piękno, a także naturalne zużycie elementów, jako inspirację dla swoich rzeźb. Czasami dodaje również do drewna inne naturalne materiały, takie jak muszle lub glina, aby uzyskać jeszcze więcej szczegółów.

„Kiedy pracuję z drewnem wyrzuconym na brzeg, nigdy nie zaczynam od ‘białej kartki’. Każdy kawałek to już poniekąd gotowa rzeźba, którą stworzyły fale i podmuchy wiatru.” – zaznacza Debra.

Przewiń w dół, aby zobaczyć jej piękne rzeźby.

Więcej informacji: Facebook

Czytaj: WIZYTA W PORTUGALSKIEJ WINNICY? ZAMIESZKAJ W BECZCE DO WINA!

Czytaj: Stół, który wygląda, jakby był zmywany przez falę oceanu