Artystyczne urocze zwierzęta z filcu igłowego

0
735

Filcowanie igłą jest popularnym zajęciem wśród rzemieślników, którzy kochają wszystko, co urocze, a kanadyjska artystka Teri Gullon nie jest wyjątkiem. Tworzy urocze rzeźby zwierząt z wełny, które możesz trzymać w dłoni.

Jako miłośniczka zwierząt utalentowana rzemieślniczka postanowiła spróbować tworzyć miniaturowe wersje swoich ulubionych stworzeń.

„Kiedy po raz pierwszy odkryłam filcowanie igłą, moim celem było po prostu stworzenie czegoś uroczego, co sprawi, że będę się uśmiechać” – mówi Gullon. „Od razu się uzależniłam, dosłownie pracując po nocach, by dokończyć zwierzątko”.

Dziś Gullon potrafi stworzyć wszelkiego rodzaju stworzenia używając wełny, ale szczególnie lubi tworzyć miękkie stworzenia morskie z puszystych włókien.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

„Będąc w Nowej Szkocji spędziłam dużo czasu na oceanie i w oceanie, więc wiele moich rzeźb jest inspirowanych życiem morskim” – zdradza. „Podoba mi się też kontrast tworzenia czegoś, co żyje w oceanie z nieoczekiwanego materiału, takiego jak wełna”. Gullon wyprodukowała miniaturowe wełniane wieloryby, rekiny i ośmiornice. Zaprojektowała nawet kolorowe, nakrapiane postacie płaszczki z „uśmiechami” na spodzie.

Chociaż ma zamiłowanie do morza, portfolio Teri zawiera również całą gamę uroczych zwierząt i gadów żyjących na lądzie. Od realistycznych psów po uroczą koalę, Gullon może stworzyć prawie każde stworzenie z wełny. Stworzyła nawet uroczego żółwia z filcowaną skorupą. „Niektóre z moich prac mają wyglądać realistyczne, inne są po prostu słodkie i kolorowe” – mówi Gullon.

Czytaj: Artystka tworzy urocze filcowe zwierzęta z wełny

Skrupulatny proces Gullon polega na wbijaniu wełny wyspecjalizowanymi igłami z zadziorami, które ściągają włókna razem, umożliwiając jej wyrzeźbienie. „Pomyśl o drażnieniu włosów w celu utworzenia supłów, tylko bardziej trwałych” – wyjaśnia. „Mam wiele igieł, które pełnią różne funkcje, ale zasada jest taka sama”. Aby uzyskać bardziej realistyczne kawałki, Gullon spędza od 15 do 20 godzin wbijając igły we włókno. „Mój styl filcowania na igłę polega na tym, aby wełna była bardzo gęsta, aby pozwolić na więcej szczegółów, co jest niezwykle czasochłonne” – zdradza. „Z ciekawości wykonałam obliczenia, w przypadku czegoś, co zrobiłam w ciągu 20 godzin, dźgnąłem to około 400 000 razy!”

Przewiń w dół, aby zobaczyć niektóre z imponujących zwierząt z filcu igłowego Teri.

Artystka z Nowej Szkocji Teri Gullon tworzy z wełny urocze zwierzęta filcowane igłą.

Każdy kawałek jest wykonany przez wbijanie wełny specjalnymi, ząbkowanymi igłami, które ściągają włókna razem.

Zwierzęta wyglądają bardzo realistycznie!

Urocze i kolorowe prace artystki z pewnością wywołają uśmiech na Twojej twarzy.

Teri Gullon (FineFeltedFigures): Instagram | Etsy | YouTube

Czytaj: Murale zmieniły wygląd tych miast na lepsze.