Astronauta NASA udostępnił widok z okna statku kosmicznego

0
505
Zdjęcie: Mike Hopkins.

Astronauta NASA dzieli się niesamowitymi zdjęciami ze swojego miejsca siedzącego przy oknie statku kosmicznego.

Zdjęcie: Mike Hopkins. Źródło: Twitter

Osoby, które fascynują się kosmosem prawdopodobnie zastanawiają się, jak wygląda życie astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Mimo że znajdują się 408 km od Ziemi, załoga Resilience – statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon – wciąż znajduje sposoby, aby połączyć się z nami i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Czytaj: Ta piękna planeta została odkryta przez 17-latka, 3 dni po stażu w NASA

Na przykład astronauta NASA, Mike Hopkins, dodał na Twitter bardzo interesujące obrazki z kosmosu. Niedawno udostępnił zdjęcia zrobione ze statku kosmicznego i ujawnił wspaniałe widoki z lotu ptaka na planetę Ziemię i jej atmosferę. Siedzenie przy oknie nigdy nie wyglądało tak niesamowicie.

Pochodzący z Missouri został astronautą NASA w 2009 roku i obecnie służy jako dowódca załogi-1 Dragon Resilience Commander. On i jego zespół – pilot Victor Glover, fizyk Shannon Walker i japoński astronauta Soichi Noguchi – wylecieli w kosmos 15 listopada 2020 r. I będą nazywać statek kosmiczny Resilience swoim domem na następne sześć miesięcy, aż nowa załoga przejmie kontrolę. To trzecia podróż Hopkinsa na Międzynarodową Stację Kosmiczną, po tym jak wcześniej służył jako inżynier pokładowy w Expedition 64. Wcześniej był członkiem załogi Expedition 37/38, która spędziła 166 dni na orbicie Ziemi.

Czytaj: Ekran wyświetlający livestream z satelity NASA w centrum Nowego Jorku

Jako dowódca, Hopkins jest odpowiedzialny za wszystkie fazy lotu, od startu do ponownego wejścia na pokład. Ma jednak czas na relaks i podziwianie widoków. Udostępnia zdjęcia Ziemi z góry, a także fascynujące migawki mniejszych statków kosmicznych i sprzętu dokującego do Resilience i wypuszczanego na wolność. Ale jego najbardziej niesamowite zdjęcia pokazują, jak Ziemia wygląda spokojnie z daleka. Hopkins mówi: „Czasami w dzień wolny wystarczy wpatrywać się w chmury”.

Śledź aktualizacje misji Hopkinsa na Twitterze.

Astronauta NASA, Mike Hopkins udostępnił zdjęcia z okna statku Resilience, statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon.

johannesfloe.com – Art to remember