Australia to kraj grozy – oto 25 zdjęć, które to potwierdzają

0
1291

Zapewne Australia kojarzy ci się ze słodkimi koalami i milutkimi kangurami, jednak to nie wszystkie zwierzęta zamieszkujące Australię. Miejsce to czasami może wydać się najbardziej niebezpiecznym krajem na całej planecie. Zobaczcie dlaczego.

W Australii można natrafić na niebezpieczne zwierzęta, które sprawią, że będziemy krzyczeć „nie!” i uciekać stamtąd w przeciwnym kierunku szybciej niż wynosi prędkość dźwięku.

Prawdopodobnie wszyscy możemy się zgodzić, że niektóre zwierzęta australijskie wyglądają absolutnie przerażająco, ale czy naprawdę są niebezpieczne?

1. Nietoperz, który lubi wisieć na dachu – tzw. pies latający, czyli rudawka wielka.

© Kristy Garbut

2. Jaszczurka w Australii

© markeso

W Australii mieszka 21 spośród 25 najbardziej jadowitych węży na świecie. Węże zabijają tu średnio od 2 do 4 osób rocznie, ale liczba ofiar wydaje się niewielka, jeśli porównać je z  11 000 ludźmi, którzy rocznie są zabijani przez węże w całej Azji.

3. Wierzcie lub nie, to jeden z najmniej niebezpiecznych pająków, jakie są w Australii.

© PineappleD

To pająk myśliwy, który można znaleźć w domach i ogrodach w całej Australii. Jest naprawdę nieszkodliwy, nie pozwól, by jego duży rozmiar Cię nastraszył. Pająki te nie gryzą ludzi, chyba że zostaną sprowokowane, nie są jadowite i są przydatne w gospodarstwach domowych – wykorzystują swoją szybkość i zręczność, aby kontrolować populację karaluchów. Pomyśl o nim, jak o przydatnym zwierzaku. Szanuj jego przestrzeń, pozwól mu wykonywać swoją pracę, a on dobrze się Tobą zaopiekuje.

Czytaj: Natura Australii ponownie ożywa po pożarze – 20 urzekających zdjęć

4. Takie rzeczy w Australii

© TheWoundedKing
© TheWoundedKing

Pyton oliwkowy (Liasis olivaceus), największy pyton w zachodniej Australii, pożywiający się australijskim krokodylem słodkowodnym (Crocodylus Johnstoni).

5. Szyszka sosnowa Araukarii – może zabić człowieka, gdy spada z drzewa

© Rodmunch99

Australia znana jest również z gigantycznych szyszek sosnowych Araukaria o masie 10 kg, które mogą spaść na Ciebie, a także z opadów gradu wielkości piłki tenisowej, które mogą spowodować poważne uszkodzenia, jeśli głowa nie będzie chroniona. 

Blue link: https://www.tbgtechco.com

6. Ile bierzesz na klatę, bracie?

© Gumbyskangaroosanctuary

7. Panie i Panowie, krokodyl różańcowy (Crocodylus Porosus)

© robdedog89

Samce krokodyli różańcowych mogą osiągać 6,3 m długości i ważyć 1360 kg.

8. „Kochanie, na naszym dziecku jest jakiś robak”.

© fancyfire

Są nieszkodliwe, ale gdy tylko zobaczysz takie stworzenie, nie zastanowisz się dwa razy i będziesz próbować wymyślić, jak uratować osobę, na której je widzisz. Takie zwierzęta są dość często spotykane na ranczach i w domach na wsi – nie musisz nawet chodzić do dżungli, żeby się na nie natknąć.

9. Pajęczy szron, wiejskie tereny w stanie Victoria, Australia

© mad66
© mad66

To nie jest Halloween ani nic takiego. To prawdziwa sieć pająka, która rozciąga się po całym terenie. Czy potrafisz sobie wyobrazić rozmiar i liczbę pająków, które wyprodukowały taką sieć? Z pewnością nabawisz się przez to arachnofobii!

10. W ten sposób Australijczycy upewniają się, że ich licznik energii elektrycznej nie zostanie odczytany.

© dedokta

Masz gęsią skórkę już od samego patrzenia na to zdjęcie? Czy potrafisz sobie wyobrazić, co czuła osoba, która próbowała spojrzeć na licznik energii elektrycznej z tyłu domu? Nic! Australijczycy przyzwyczaili się do takich rzeczy i nauczyli się żyć w zgodzie z naturą.

11. Toaletowa niespodzianka.

© Haga
© Haga

Węże są normalną rzeczą w Australii. W dużych miastach nie zobaczysz ich często, ale miasteczka i wsie są ich pełne.

12. Ropuchy podróżujące na pytonie.

© MrMeMock

Ropuchy trzcinowe są bardziej śmiercionośne niż pyton. Z powodu obecnych w swoim ciele toksyn nie mają wielu naturalnych wrogów. Te ropuchy trzcinowe zapewniły sobie transport, by uciec przed burzą. Gatunek ten występuje w całej Australii, chociaż nie pochodzi z tego kraju i od dawna stanowi zagrożenie dla rolników.

13. Martwy wieloryb wypełniony gazem, na granicy eksplozji

© Mark Watkins

Po śmierci ciała wielorybów wypełniają się specjalnym gazem, który pochodzi z procesu rozkładu. Prądy w pobliżu Australii często wyrzucają martwe wieloryby na brzeg. W momencie eksplozji kawałki mięsa wieloryba są wszędzie. Dlatego większym szczęściem jest, kiedy wybuchają w oceanie.

14. Ten gigantyczny, jaskrawo różowy ślimak występuje tylko w jednym, odizolowanym lesie na wygasłym wulkanie w Australii.

© Don_Bonnigan

Nawet ślimaki są niebezpieczne w tym kraju. Te ślimaki mieszkają tylko na jednym obszarze i nie wykazują zainteresowania rozszerzaniem swoich terytoriów.

15. W Australii żaby zjadają węże.

© DrunkAzSkunk
© DrunkAzSkunk

Jeśli miałeś w szkole biologię, pamiętasz, że węże mogą zjadać żaby. Ale australijskie żaby nie wiedzą o tym, więc zdecydowały się zmienić zasady przyrody i jako pierwsze zaatakowały węże.

16. Codzienność w Australii

© honesttopaws

17. Australia

© RedViper27

18. Australia

© gDisasters

19. Za ile zatankować?

© pinterest

20. Australia

© ZevonFB

21. Taka niespodzianka.

© Gar1986

22. Drugie śniadanie z towarzyszem.

© Snake Catchers Adelaide

23. Grad większy od kulek bilardowych.

© CCPearson

24. Co tutaj się dzieje?

© CeterumCenseo85

25. Toaleta nieczynna.

© Meanwhile In Australia

Czytaj: W Australii znaleziono sposób na walkę z plastikiem.