Australijczyk otworzył zakład fryzjerski na plaży

0
493

Mężczyzna znalazł sposób na obejście zakazu wizyt w salonach fryzjerskich w Sydney, tworząc salon na świeżym powietrzu podczas wędkowania na plaży.

Fryzjerzy, salony piękności, spa, salony paznokci, depilacja woskiem i solarium oraz salony tatuażu należą do zakładów zamkniętych od czasu obecnej blokady Sydney pod koniec czerwca.

Podczas łowienia ryb na plaży w Sydney widziano mężczyznę przycinającego włosy w prowizorycznym zakładzie fryzjerskim na świeżym powietrzu.

Podczas oczekiwania na otwarcie salonów fryzjerskich, w zeszły weekend widziano mężczyznę przycinającego włosy koledze-rybakowi na plaży w Sydney.

Mężczyzna wyglądał na profesjonalnego fryzjera, który „posiadał wszystkie narzędzia”.

Premier Nowej Południowej Walii, Gladys Berejiklian była regularnie pytana o to, kiedy salony fryzjerskie w końcu ponownie zostaną otwarte. Ludzie pytali ją o to każdego dnia.

Na początku sierpnia premier zasugerowała, że „usługi opieki osobistej”, takie jak fryzjerzy, mogą zostać ponownie otwarte do 29 sierpnia, ale później została zmuszona do wycofania się z tej obietnicy.

Teraz salony w Sydney przygotowują się do ponownego otwarcia, gdy stan osiągnie cel polegający na tym, że 70 procent kwalifikującej się populacji będzie w pełni zaszczepionych, co ma nastąpić w połowie października.

Jeden z salonów po obecnej, długotrwałej epidemii w Sydney, Joh Bailey w Double Bay, planuje wpuścić do obiektu pięciu klientów na raz, gdy tylko zostanie on ponownie otwarty, podczas gdy inni klienci będą odwiedzani w domu w celu zaspokojenia popytu.

Czytaj: Fryzjerka tworzy barierę między klientkami za pomocą parasola w czasie pandemii.

Marilyn Koch, współzałożyciel kultowego salonu fryzjerskiego w Sydney Joh Bailey, powiedział, że zgodnie z rządowymi restrykcjami będą otwierać swoje drzwi dla pięciu klientów jednocześnie.

Zaszczepieni fryzjerzy Joh Bailey będą odwiedzać zaszczepionych klientów w domu w ramach inicjatywy nazwanej „Miłość jest we włosach”.

„Nasi klienci są zdesperowani” – powiedział współzałożyciel Joh Bailey, Marilyn Koch w wywiadzie dla Daily Mail Australia.

„Wizyta u fryzjera to wszystko, o czym teraz każdy marzy. Każdego dnia otrzymuję setki wiadomości”.

Czytaj: W Australii znaleziono sposób na walkę z plastikiem.

Obowiązkowe maski na twarz, limity liczby klientów i zarejestrowany plan bezpieczeństwa Covid-19 będą wymagane, gdy salony zostaną ponownie otwarte.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Plażowy salon fryzjerski prawdopodobnie rozszerza definicję rekreacji na świeżym powietrzu.

Od kilku dni ludzie w Sydney mogą uczestniczyć w zgromadzeniu na świeżym powietrzu dla maksymalnie pięciu osób w celu ćwiczeń lub rekreacji na świeżym powietrzu, o ile wszyscy uczestnicy zgromadzenia w wieku 16 lat lub starsi są w pełni zaszczepieni.

Należy zawsze mieć przy sobie dowód szczepienia i okazać go na żądanie policji.

Limit pięciu osób na tych spotkaniach nie obejmuje dzieci w wieku 12 lat lub młodszych.