Badanie: Jedna czwarta dorosłych Irlandczyków pije więcej w czasie pandemii

0
456
Okazało się, że 52% dorosłych Irlandczyków pije co tydzień, w porównaniu z 44% dorosłych ankietowanych w zeszłym roku.

Jedna czwarta dorosłych Irlandczyków twierdzi, że pije więcej od czasu wybuchu COVID-19, a połowa pije co tydzień, jak wykazało nowe badanie.

Puby mogą być chwilowo zamknięte, ale to nie powstrzymało nas od relaksu przy kieliszku czegoś mocniejszego co tydzień. Coraz więcej z nas zostaje w domu i znajduje sposoby na relaks – czy to samemu, czy podczas wideo rozmów i randek – spożycie alkoholu wzrosło.

Nowa ankieta przeprowadzona przez Drinkaware – krajową organizację charytatywną działającą na rzecz zapobiegania i ograniczania nadużywania alkoholu – dotyczyła 30-dniowego okresu do 24 kwietnia 2020 r. Zapytano respondentów o ich nawyki związane z piciem.

Czytaj: 10 najczęściej śpiewanych piosenek po dużej ilości wypitego alkoholu

pixabay.com

Okazało się, że 52% dorosłych Irlandczyków pije co tydzień, w porównaniu z 44% dorosłych ankietowanych w zeszłym roku.

Ankieta dostarczyła również interesującego wglądu w to, co ludzie robią w tych stresujących czasach. Na pytanie, jak często pili w ciągu ostatnich 30 dni, 14% odpowiedziało, że piło cztery lub więcej razy w tygodniu.

W prawie połowie pytanych gospodarstw domowych (47%) wzrosło napięcie, a 88% respondentów stwierdziło, że wybrało alkohol, aby „zrelaksować się i odprężyć”.

Ale wiele osób poświęca ten czas, aby zmienić także część swojego stylu życia, ponieważ 31% respondentów stwierdziło, że dokonali pozytywnych zmian w swoich nawykach związanych z piciem alkoholu podczas blokady. 25% osób ograniczyło spożycie alkoholu.

Czytaj: 14 stereotypów różnych krajów, które są (głównie) nieprawdziwe

pixabay.com

Komentując wyniki, Sheena Horgan, CEO Drinkaware, powiedziała: „Te nowe badania pokazują, jak nowa norma zmienia irlandzkie zwyczaje i postawy związane z piciem. Dla niektórych jest to czas na refleksję i zmianę sposobu spożywania alkoholu. Dla innych alkohol to radzenie sobie i odprężenie w trudnym momencie”.

„Używanie alkoholu w celu odprężenia się lub wyłączenia myśli nie jest nowe, ale jest niepokojące. Wchodząc w pierwszą fazę łagodzenia ograniczeń, musimy wznowić nasze wysiłki w celu zbadania alternatywnych i zdrowszych strategii radzenia sobie ze stresem, ponieważ picie alkoholu pociąga za sobą konsekwentne i potencjalnie szkodliwe skutki”.

„To powiedziawszy, wśród dorosłych Irlandczyków wyraźnie widać apetyt na zmiany i chęć do zmian, przy czym prawie jedna trzecia dokonała już pozytywnych zmian w celu zmniejszenia lub wyeliminowania alkoholu w ciągu ostatniego miesiąca”.

Pełen raport przeczytasz tutaj.

johannesfloe.com – Art to remember