Badanie wykazało, że picie tego napoju powoduje wypadanie włosów u mężczyzn!

0
182
To przez te napoje wypadają włosy! Zdjęcie: pl.freepik.com

Badanie wykazało, że picie napojów energetycznych powoduje wypadanie włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów może być trudne i istnieje wiele różnych powodów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Czasami jest to po prostu genetyka, więc spójrz na swojego tatę i innych mężczyzn w swojej rodzinie, zanim zaczniesz obwiniać napoje energetyczne.

W grę wchodzą również inne czynniki, takie jak wiek, stres, niepokój i higiena snu oraz dieta, by wymienić tylko kilka.

Jednak grupa naukowców twierdzi, że istnieje związek między słodkimi napojami, w tym napojami energetycznymi, a przyspieszeniem wypadania włosów u mężczyzn.

Oto uzasadnienie myślenia naukowców.

Odkrycia zostały opublikowane w recenzowanym czasopiśmie o nazwie Nutrients i szczegółowo opisują badanie przeprowadzone przez chińskich naukowców na 1000 mężczyznach.

Eksperci z Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie odkryli, że ci, którzy popijają duże ilości napojów energetycznych, a także napojów gazowanych, napojów dla sportowców, a nawet słodzonej herbaty i kawy, są bardziej narażeni na utratę włosów typu męskiego.

Czytaj: Już 1 puszka „energetyka” zwęża o połowę naczynia krwionośne

Aby wyciągnąć wnioski, mężczyźni biorący udział w badaniu musieli spożywać od jednego do trzech litrów napojów tygodniowo, zanim ocenili, co się z nimi stało.

W końcu zauważyli, że ci, którzy spożywali więcej niż jeden słodzony napój dziennie, byli o 42 procent bardziej narażeni na utratę włosów w porównaniu z innymi mężczyznami, którzy nie pili żadnego z wyżej wymienionych napojów.

Mężczyźni, którzy przyznali się do wypadania włosów, deklarowali również, że spożywają średnio 12 słodzonych napojów tygodniowo.

Czy Twój napój energetyczny jest powodem utraty włosów?

Krótko mówiąc, nie na pewno, ale może być jednym z powodów.

Jest na to z pewnością wiele powodów, a to badanie nie jest kompletne, zwłaszcza zastosowana niewielka wielkość próby i zebrane przez siebie dowody potwierdzające ich wnioski.

Eksperci przebadali 1000 chińskich mężczyzn w wieku od 18 do 45 lat przez okres czterech miesięcy.

Jeśli wypadają ci włosy, przyczyną może być picie zbyt dużej ilości napojów energetycznych.
Zdjęcie: Pixabay

Mężczyźni spisywali swoje nawyki żywieniowe i to, co pili w dzienniku, a także dokonywali wpisów dotyczących ich zdrowia psychicznego.

W rzeczywistości ci, którzy wyszczególnili, że mieli problemy z lękiem, byli również bardziej narażeni na wypadanie włosów, a także ci, którzy jedli fast foody i nie spożywali wystarczającej ilości warzyw.

Czytaj: Nowy McDonald’s w centrum Wrocławia

Niezdrowa dieta jest od dawna sugerowana jako możliwy czynnik utraty włosów.

The Sun cytuje dermatolożkę, dr Sharon Wong, która powiedziała: „Komórki mieszków włosowych są drugimi najszybciej dzielącymi się komórkami w organizmie i wymagają wszystkich składników odżywczych dobrze zbilansowanej zdrowej diety.”

„Obejmuje to chude białka, dobre węglowodany i tłuszcze, witaminy i minerały, ale nie ma jednego pożywienia dla włosów.”

„Ponieważ włosy nie są niezbędną strukturą do przetrwania, organizm nie traktuje priorytetowo stosowania składników odżywczych do wzrostu włosów.”

„Niedobory żywieniowe i drastyczne diety są częstą przyczyną przerzedzania i wypadania włosów”.