Bajkowy tunel miłości odkryty na Ukrainie

0
697
Green Hell

Ten bajkowy tunel z drzew z pewnością powiewa romantycznością.

Tunel miłości to odcinek linii kolejowej położony niedaleko Klewań na Ukrainie. Drzewa przy torach kolejowych utworzyły zamkniętą, łukowatą strukturę o długości 3-4 kilometrów.

Stara legenda

Skoro jest to tunel miłości, to musi mieć on własną historię o zakazanej miłości. Przenieśmy się do XX wieku. Główny bohater to polski inżynier. Mężczyzna przyjechał do Orzhelu, aby budować nową kolej. Na dworcu zobaczył piękną, ukraińską dziewczynę i od razu się w niej zakochał.

Para zaczęła się spotykać. Każdą wolną chwilę poświęcali na randki i potajemne spotkania. Rodzice dziewczyny nie zgodzili się ten związek, ponieważ ona była prawosławną Ukrainką, a on katolikiem. Były wtedy trudne czasy. Zakochany Polak, aby spotkać się ze swoją ukochaną jeździł wieczorami na rowerze do Klewań. Niestety, droga była długa i bardzo niewygodna. Jednak jemu udało się znaleźć świetne rozwiązanie.

W tamtym czasie planowano budowę linii kolejowej, która miała połączyć wieś Klewań z sąsiednią wioską Orzhev. Budowa kolei w tym rejonie nie była łatwa, ponieważ wymagała rozbiórki wielu domów i poszerzenia drogi. Polak wpadł na genialny pomysł. Zaproponował położenie linii kolejowych bezpośrednio przez las. Zaproponował to, ponieważ wiedział, że będzie to najkrótsza droga do ukochanej, która mieszkała w Klewań.

Ich historia miłości jest dramatyczna. Młodzi nie mogli być razem z powodu różnych religii. Nowa droga była dla nich ratunkiem, ponieważ mogli się częściej widywać. Niestety, z biegiem czasu życie znowu ich rozdzieliło. Mężczyzna musiał wrócić do Polski, a kobieta poznała innego mężczyznę.

Czytaj: 30 sposobów, aby nauczyć się kochać siebie

Tunel Miłości

Matka Natura stworzyła żywy tunel o niesamowicie pięknym wyglądzie. Drzewa rosłyby jeszcze bliżej siebie, ale od czasu do czasu przeszkadza im pociąg jadący do miejscowej fabryki. Nie jeździ jednak często, raz na kilka dni. Dlatego też często można tam spotkać pary, które spacerują trzymając się za dłonie wśród liści i gałęzi i robią sobie romantyczne zdjęcia. Mieszkańcy mówią, że to miejsce ma niesamowitą energię.

Częstymi gośćmi Tunelu Miłości są turyści z Japonii. Powodem tej międzynarodowej popularności tunelu jest fakt, że został on zaprezentowany w filmie japońskiego reżysera Akiyoshi Imazeki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hanoi w 2014 roku.

Tunel jest najpiękniejszy w okresie wiosennym i letnim, kiedy liście drzew są pięknie zielone. Jednak kolorowe odcienie jesieni i śnieżna zima również zapierają dech w piersiach.

Źródło: earthporm.com

Czytaj: UKRAIŃSKIE PRAWO JAZDY W 15 DNI, ZA 1000 EURO I BEZ EGZAMINU. FIRMY ZARABIAJĄ NA SZEMRANYM INTERESIE.