Bambusowy las – jeden z najpiękniejszych gajów na świecie

0
877
Położony na obrzeżach miasta las jest często reklamowany za niezrównaną scenerię i piękno. Zdjęcie: Twitter

Bambusowy las w Arashiyama to miejsce, w którym można poczuć się jak na innej planecie. Dźwięk kołyszących się łodyg w tym oszałamiającym gaju jest niewiarygodnie piękny.

Rosnący na obrzeżach Kioto, bambusowy las Sagano to niegdyś spokojne miejsce przyrodnicze, które teraz jest bardzo popularne. Bambusowy las w Arashiyamie to jedno z najpopularniejszych miejsc w Japonii, a nawet na świecie.

Ścieżki wypełnione są turystami, i jeśli uda się uciec od dźwiękowych migawek i wielu ludzi, usłyszysz cudowny szelest, skrzypienie i kołysanie.

Tysiące kołyszących się od wiatru bambusowych drzew z zielonymi liśćmi, robią piorunujące wrażenie. Ich giętkość umożliwia ocieranie się o siebie, a dzięki temu można usłyszeć nieznany dotychczas dźwięk, który zarezerwowany jest tylko dla gaju w Arashiyamie.

Czytaj: Święty las Papui tylko dla nagich kobiet

Zaledwie 30 minut od centrum Kioto, wysoki bambusowy las stanowi niemal szokujący kontrast z otaczającym go miastem.

Drewniane ścieżki wiją się w gęstym gąszczu wysokich łodyg bambusa, które sięgają daleko w niebo, tworząc baldachim. Gdy wiatr fruwa między bambusami, drewno ugina się i skrzypi, liście szeleszczą, a pnie uderzają o siebie, tworząc spokojny dźwięk. To znaczy, kiedy hordy turystów go nie zagłuszą.

Popularność lasu bambusowego Sagano, położonego w przepięknej dzielnicy Arashiyama w zachodnim Kioto, wzrosła w ostatnich latach, co zbiegło się ze wzrostem ogólnej liczby turystów odwiedzających Japonię.

Chociaż to piękno bambusa przyciąga masy ludzi, te wyraźne szelesty stały się atrakcją samą w sobie.

Źródło: Twitter

Ten naturalny dźwięk jest tak piękny, że kilka lat temu japońskie Ministerstwo Środowiska umieściło las bambusowy Sagano na liście „100 dźwięków Japonii” – to inicjatywa mająca na celu zachęcenie miejscowej ludności do wyjścia i docenienia cudów akustycznych kraju, do zatrzymania się i cieszenia się muzyką natury.

Jeśli uda ci się odwiedzić bambusowy las, gdy jest on stosunkowo pusty, połączenie piękna wizualnego i spokoju słuchowego może być jedyne w swoim rodzaju.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia wizualne i słuchowe, udaj się do tego lasu wcześnie rano lub późnym wieczorem i całkowicie unikaj weekendów, kiedy japońscy wycieczkowicze zjeżdżają w tę okolicę – szczególnie jesienią i wiosną. Wówczas park jest pusty i w spokoju można zachwycać się widokami oraz poczuć naturalny klimat rezerwatu. (Nie ma opłaty za wstęp i las jest otwarty 24/7.)

Bambus w Japonii jest postrzegany jako symbol siły, długowieczności i wytrzymałości.

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter
Źródło: Twitter
Źródło: Twitter

johannesfloe.com – Art to remember