Banany – najpopularniejszy owoc egzotyczny

0
1383
Banany występują w setkach jadalnych odmian – szacuje się, że znanych jest około 400. Zdjęcie: Facebook

Polacy bardzo często, niezależnie od pory roku kupują banany. Te charakterystyczne, zakrzywione owoce w żółtej skórce często są spożywane zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Banany są smaczne, łatwe do obrania, dostępne w każdym sklepie spożywczym, można je jeść na surowo, możne je dodawać do koktajli, do jogurtów, do płatków, do sałatek.

Banany poza dobrym smakiem mają także wiele cennych wartości odżywczych.

Banany są najczęściej sprzedawanymi owocami na świecie – wyprzedzają nawet jabłka i pomarańcze. Banany rosną w ogromnych – liczących od 50 do 150 sztuk kiściach złożonych z dłoniastych pęków, stworzonych ze zrośniętych ze sobą 10 do 25 sztukami owoców.

Czy wiecie, że banany to szybko przyswajalne źródło energii idealne dla trenujących. Ich nazwa pochodzi od arabskiego słowa banana, czyli „palec”.

Czytaj: Banany Blue Java są niebieskie i smakują jak lody waniliowe.

Odmiany bananów

Banany występują w setkach jadalnych odmian – szacuje się, że znanych jest około 400. Jako konsumenci jesteśmy przyzwyczajeni do deserowych odmian bananów w żółtej skórce, jednak owoce te w formie dojrzałej występują także pod postacią odmian o skórce czerwonej, różowej, fioletowej i prawie czarnej.

Poniżej możecie zobaczyć kilka z tych odmian.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: W TAJLANDII ZASTĄPIONO OPAKOWANIA Z TWORZYW SZTUCZNYCH NA… LIŚCIE BANANOWE!