BBC ogłasza, że lekcje geografii online będą prowadzone przez Sir Davida Attenborough

0
534
BBC ruszyło z lekcjami w domach. Wśród nauczycieli m.in. Sir David Attenborough.

Wiele brytyjskich gwiazd, takich jak Sir David Attenborough, wokalista Liam Payne, czy piłkarz Sergio Aguero pomogą dzieciom w nauce podczas epidemii.

Jednym z problemów spowodowanych przez blokadę COVID-19 jest kryzys edukacji. Ponieważ szkoły są obecnie zamknięte w Wielkiej Brytanii (oraz w innych krajach), a wielu nauczycieli i uczniów ma ograniczone możliwości nauczania i studiowania online, rząd brytyjski, we współpracy z BBC, uruchomił Bitesize Daily, wirtualne klasy dla uczniów w każdym wieku. Ma to pomóc rodzicom w nauczaniu w domu.

Wśród niesamowitej listy nauczycieli ogłoszono, że biolog Sir David Attenborough dołączy do tej inicjatywy i wielu Brytyjczyków bardzo się ucieszyło.

BBC uruchomiło Bitesize Daily, zestaw wirtualnych lekcji dla dzieci w każdym wieku, które są obecnie zamknięte w domach przez koronawirusa.

farmweek.com

Dla tych, którzy nie wiedzą, kim on jest, Sir David Attenborough jest brytyjskim biologiem i historykiem przyrody, uważanym przez wielu za narodowy skarb w Wielkiej Brytanii. Jest człowiekiem odpowiedzialnym za wiele znanych filmów dokumentalnych o naszej planecie i inne rzeczy, w tym The Blue Planet, Planet Earth i Life. Jest dgospodarzem i narratorem praktycznie wszystkich programów przyrodniczych BBC.

Teraz Sir David Attenborough będzie gospodarzem wielu lekcji online dla dzieci, w tym na temat oceanów naszej planety, mapowania świata i tego, dlaczego zwierzęta robią, to co robią.

Czytaj: Tak będą wyglądać słynne zabytki, jeśli nic nie zrobimy ze zmianą klimatu

BBC ogłosiło, że historyk przyrody Sir David Attenborough będzie uczył w lekcjach online.

Gavin Thurston

Sir Attenborough będzie gospodarzem wielu lekcji, w tym na temat oceanów, mapowania i zwierząt.

BBC Earth

Jak wspomniano wcześniej, Bitesize Daily ma na celu ułatwienie nauki w domu dzięki interesującym treściom i działaniom skierowanym do uczniów w każdym wieku. Doniesiono, że w projekcie będzie współpracować ponad 200 nauczycieli, aby stworzyć 14 tygodni nauki opartej na programach nauczania.

„Jesteśmy dumni, że BBC może zgromadzić tak wiele osób, aby zaoferować tak szeroki pakiet wsparcia, aby pomóc dzieciom i rodzicom w całej Wielkiej Brytanii w tak trudnym czasie” – powiedziała Alice Webb, dyrektor BBC działu „Dzieci i edukacja”.

Inne gwiazdy, takie jak Jodie Whittaker, Sergio Aguero i profesor Brian Cox również dołączają do tego programu.

BBC Radio 1

Ludzie komentują, że Sir Attenborough jest idealnym nauczycielem ze względu na jego bogatą historię filmów dokumentalnych i programów.

BBC Earth

„Powiedzieliśmy, że BBC będzie dostępne dla ludzi przez ten kryzys, i mieliśmy na myśli te lekcje. Ważne jest, aby każde dziecko mogło kontynuować naukę, a lekcje, które prowadzimy, sprawią, że dzieci będą się dobrze bawić” -powiedziała Alice Webb.

Dodatkowo BBC Four poświęci również czas każdego wieczoru w dni powszednie na programy wspierające studentów przygotowujących się do ogólnego świadectwa ukończenia szkoły średniej (GCSE) i kwalifikacji na poziomie zaawansowanym (A-Levels).

Inne gwiazdy dołączają do Sir Attenborough, w tym profesor Brian Cox, który będzie nauczał przedmiotów ścisłych, przede wszystkim fizyki i tematy siły i grawitacji; Sergio Aguero, piłkarz Manchesteru City, który będzie uczyć dzieci hiszpańskiego; oraz Mabel i Liam Payne, którzy będą uczyć muzyki i czytania, a Jodie Whittaker wystąpi gościnnie w całym programie.

Sir Attenborough nagrał ponad 40 filmów dokumentalnych i programów, a także wziął udział w kolejnych 210 projektach wideo.

BBC Earth

Lekcje są dostępne online od 20 kwietnia 2020 roku w aplikacji BBC iPlayer, BBC Bitesize oraz w telewizji na BBC Four. 

Wszystko to ma na celu ograniczenie zakłóceń w edukacji dzieci, zarówno poprzez pomoc rodzicom w nauce w domu, jak i zapewnienie regularnej nauki ich dzieci podczas kwarantanny.

Friends of Richmond Park

Czytaj: W WIELKIEJ BRYTANII MOŻNA SPAĆ W TOWARZYSTWIE LWÓW I TYGRYSÓW