Będą dłuższe reklamy w telewizji. Mogą zająć połowę czasu antenowego.

0
656

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, na nowej dyrektywie skorzystają przede wszystkim stacje telewizyjne oraz reklamodawcy. Okazuje się bowiem, że reklamy już wkrótce mogą trwać jeszcze dłużej.

Zgodnie z panującymi obecnie normami, klipy reklamowe nie mogą trwać więcej niż 12 minut podczas jednej godziny czasu antenowego. W ciągu doby nie mogą one zajmować więcej, niż 20% czasu antenowego. Obowiązuje on w godzinach od 7:00 do 23:00.

– W najlepszym czasie antenowym są puszczane nawet 30-minutowe bloki reklamowe – wyjaśnia „Dziennikowi Gazecie Prawnej” radca prawny Wojciech Dziomdziora, specjalista od prawa medialnego i telekomunikacyjnego w kancelarii DZP.

Telewizja jeszcze bardziej chce nas zalać reklamami. 

Komisja Europejska proponuje zmiany w przepisach, dzięki którym nadawcy będą mogli wyświetlać więcej reklam. W nocy będzie można wyświetlać reklamy bez ograniczeń, a w czasie największej oglądalności będą mogły zajmować nawet połowę czasu antenowego – opisuje portal gazetaprawna.pl.

Bruksela chce wprowadzić zmiany w dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych, które w teorii mają bardziej uwzględniać obecne realia rynkowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WAŻNE CYTATY NA TEMAT ZDROWIA I SZCZĘŚCIA CZŁOWIEKA – f7dobry.com

Doba podzielona na trzy części

Komisja Europejska chce podzielić dobę na trzy części:

  • od 6:00 do 18:00
  • od 18:00 do północy
  • od północy do 6:00

I w tej trzeciej części – od północy do 6:00 rano nadawcy będą mogli wyświetlać dowolną liczbę reklam. W dwóch pierwszych częściach doby nadal będzie obowiązywać limit 20% czasu antenowego, jednak ze zmianą w rozliczaniu – dziennie, a nie jak dotychczas – godzinowo.

Z tego powodu w czasie największej oglądalności nadawcy będą mogli wyświetlać jeszcze więcej reklam, niż dotychczas. A trzeba przyznać, że już teraz leci ich bardzo dużo.

Jak donosi gazetaprawna.pl, klamka już zapadła i nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze w tym roku.

Źródło: gazetaprawna.pl/fakt.pl/o2.pl
Zdjęcie: