„Będziemy kontynuować strajk i nie weźmiemy udziału w radach klasyfikacyjnych”

0
605
zdjęcie: facebook.com

Członkowie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu zdecydowali, że będą kontynuować strajk i nie wezmą udziału w radach klasyfikacyjnych – poinformowała rzeczniczka MKS Wrocław w przesłanym PAP oświadczeniu. MKS Wrocław tym samym odrzucił decyzję komitetu ogólnopolskiego o klasyfikowaniu maturzystów.

W związku ze zbliżającymi się maturami przedstawiciele Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego zaapelowali do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych o natychmiastowe zwoływanie pedagogicznych rad klasyfikacyjnych. Jak powiedział Maciej Rusiecki z OMKS: „zwołanie rad pedagogicznych powinno się odbyć najpóźniej do końca tego tygodnia”.

– To egzamin dojrzałości, który my, nauczyciele, zdaliśmy, a rząd po raz kolejny pokazuje, że nie zdaje żadnego egzaminu – powiedział Rusiecki.

Z taką decyzją nie zgadza się Komitet Strajkowe we Wrocławiu

Do sprawy odnieśli się członkowie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu. Na wtorkowym zebraniu podjęli decyzję, że będą kontynuować strajk i nie będą uczestniczyć w radach klasyfikacyjnych.

„Podyktowane jest to przekonaniem o słuszności strajku i konieczności jego kontynuacji. Takie stanowisko rekomendujemy we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Polsce” – napisała w specjalnym komunikacie wysłanym PAP Agnieszka Kałczyńska-Durlej, rzeczniczka Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Wrocław.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 10 zainteresowań, które sprawią, że będziesz mądrzejszy każdego dnia

Ogólnopolski strajk od 8 kwietnia

Ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych trwa od 8 kwietnia. Do strajku dołączyła również część nauczycieli z oświatowej Solidarności i niezrzeszeni.

Matury zaczynają się 6 maja

Rady pedagogiczne podejmują decyzje o klasyfikacji i promocji uczniów. Oceny zatwierdzone przez radę pedagogiczną umieszczane są na świadectwach szkolnych, w tym na świadectwach ukończenia szkoły. Otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej jest warunkiem dopuszczenia do matury.

Egzaminy maturalne powinny rozpocząć się 6 maja. Rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych kończy się 26 kwietnia, czyli już za 2 dni. Tego dnia maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły, a przez strajk wszystko stoi pod znakiem zapytania.

Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zajrzyj do f7wroclaw.pl