Belgia wprowadza obowiązkową kwarantannę dla zakażonych małpią ospą

0
354

Belgia staje się pierwszym krajem na świecie, który wprowadza obowiązkową kwarantannę w przypadkach małpiej ospy.

Belgia oficjalnie stała się pierwszym krajem, który wprowadził obowiązkową trzytygodniową kwarantannę w przypadku małpiej ospy.

W Belgii odnotowano trzy przypadki; według 7 News, wszystkie uważa się za powiązane z „Darklands”, festiwalem osób homoseksualnych w portowym mieście Antwerpia.

„Istnieje powód, by przypuszczać, że wirus został sprowadzony na festiwal przez gości z zagranicy po niedawnych przypadkach w innych krajach” – powiedzieli organizatorzy Darklands.

„Grupa oceny ryzyka rządu federalnego poprosiła organizatorów festiwalu Darklands o poinformowanie swoich gości o tych infekcjach”.

Czytaj: Belgia skraca tydzień pracy. Jednak to nie wszystko!

Belgijscy urzędnicy ds. zdrowia ujawnili, że osoby, które zarażą się małpią ospą, będą musiały przejść 21-dniową kwarantannę.

Źródło: Twitter

Bliskie kontakty są wymagane tylko w celu śledzenia objawów i zachowania czujności, zwłaszcza w pobliżu osób wrażliwych.

Kwarantanna w Belgii następuje po tym, jak Wielka Brytania potwierdziła 20 przypadków w weekend.

Główna doradczyni medyczna Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) dr Susan Hopkins ostrzegła, że wirus przenosi się głównie wśród osób zidentyfikowanych jako homoseksualiści lub osoby biseksualne.

Przemawiając w programie BBC One’s Morning Show, powiedziała: „Znajdujemy przypadki, w których nie zidentyfikowano kontaktu z osobą z Afryki Zachodniej, co widzieliśmy wcześniej w tym kraju.”

„Transmisja społeczna jest w dużej mierze skoncentrowana na obszarach miejskich i obserwujemy ją głównie u osób, które identyfikują się jako geje lub biseksualni, lub innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W zeszłym tygodniu Australia odnotowała swój pierwszy „prawdopodobny przypadek” po tym, jak mężczyzna po czterdziestce zaraził się wirusem podobnym do ospy po powrocie z Europy.

Dyrektorka ds. Zdrowia Kerry Chant powiedziała, że zaalarmowali władze zdrowotne, aby obserwowali objawy, aby uniknąć wybuchu epidemii z powodu pierwszego przypadku przybycia do kraju.

Powiedziała: „NSW Health wystosowało ostrzeżenie do lekarzy rodzinnych i szpitali w całym stanie, aby zwiększyć świadomość przypadków zidentyfikowanych za granicą i zapewnić porady dotyczące diagnozy i skierowania.”

„Dzisiaj ponownie porozmawiamy z lekarzami rodzinnymi na ten temat”.

Czytaj: Zaangażuj się w ratowanie życia i zostań dawcą szpiku

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała również oświadczenie, w którym stwierdziła, że będą pracować nad dostarczeniem dokładniejszych wytycznych dotyczących wirusa, aby podnieść świadomość i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się w nadchodzących dniach.

Powiedziała: „Dostępne informacje sugerują, że transmisja z człowieka na człowieka występuje wśród osób w bliskim kontakcie fizycznym z przypadkami objawowymi.

„WHO pracuje również nad zapewnieniem wskazówek, jak chronić świadczeniodawców pierwszej linii opieki zdrowotnej i innych pracowników służby zdrowia, którzy mogą być narażeni na ryzyko, takich jak sprzątaczki”.