Beyonce zarobiła krocie za występ na żywo w Dubaju!

0
331
Beyoncé powróciła na scenę podczas otwarcia nowego luksusowego hotelu w Dubaju. Zdjęcie: Kj Moody/Twitter

Beyoncé podzieliła fanów, występując na otwarciu luksusowego hotelu w Dubaju. Za trwający 1,5 godziny koncert, gwiazda zainkasowała niemałą sumkę.

Beyoncé wróciła na scenę ze swoim pierwszym występem na żywo od pięciu lat – ale nie wszyscy są zachwyceni.

Amerykańska megagwiazda była główną gwiazdą prywatnego koncertu w Dubaju z okazji otwarcia luksusowego hotelu Atlantis The Royal.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pomimo ścisłej polityki zakazu rozmów telefonicznych podczas ekskluzywnego koncertu na 1500 miejsc, nagrania z koncertu zalały Internet.

Wielu fanów było zachwyconych powrotem królowej, ale inni nie byli zachwyceni, ponieważ w Dubaju obowiązują surowe przepisy zabraniające związków osobom tej samej płci.

Renaissance, jej najnowszy album, został okrzyknięty „honorowaniem czarnej kultury queer” i czerpaniem inspiracji z ikon LGBT.

Beyoncé oddaje hołd muzyce tanecznej, która wyłoniła się ze społeczności gejowskiej, a także nawiązuje do sal balowych drag queen z XIX wieku w Harlemie, w Nowym Jorku.

„Nie potrzebowała pieniędzy”

Niezależna dziennikarka muzyczna, Abigail Firth, powiedziała BBC Newsbeat, że ostatnie prace Beyoncé są „oklaskami w stronę LGBT”.

To może wyjaśniać, dlaczego niektórzy fani czują się niekomfortowo z powodu jej powrotu na scenę na w Dubaju. Beyoncé zarobiła krocie za 1.5 godzinny występ na żywo. Gwiazda otrzymała za ten występ 24 miliony dolarów (!), czyli ponad 103 miliony złotych.

„Wygląda na to, że to naprawdę nietrafiony wybór z jej strony” — mówi Abigail.

„Oczywiście i tak jest multimilionerką, tak naprawdę nie musiała tego robić, tak naprawdę nie potrzebowała tych pieniędzy.”

Dubaj jest częścią Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), kraju Bliskiego Wschodu składającego się z siedmiu regionów, które przestrzegają surowych praw i mają zasady zakazujące homoseksualizmu.

Podobne zasady obowiązują w pobliskim Katarze, który był gospodarzem mistrzostw świata w 2022 roku.

Katar był krytykowany za stosunek do osób LGBT, nieprzestrzeganie praw człowieka i złe traktowanie pracowników migrujących.

Beyoncé podczas występu na żywo w Dubaju. Zdjęcie: Twitter

„Brak bezpłatnej przepustki”

Jak dotąd krytyka piosenkarki nie była tak ostra.

„Ludzie niechętnie reagują na Beyoncé z powodu tego, jak bardzo jest doceniana przez społeczność LGBT” — mówi Abigail.

„Ale piosenkarka niekoniecznie dostaje darmową przepustkę”.

Lawrence Barton, który prowadzi sieć gejowskich barów w Birmingham, mówi, że widok Beyoncé występującej w Dubaju był „naprawdę rozczarowujący”.

Czytaj: W Dubaju powstała galeria handlowa z ogromnym ogrodem botanicznym.

Ale mówi, że chce usłyszeć od piosenkarki, dlaczego zdecydowała się wystąpić w programie.

„Beyoncé jest uważana przez społeczność LGBT za sojuszniczkę” – mówi.

„Ale tak naprawdę nie wiemy, czy ona w ogóle rozważała tamte przepisy dotyczące LGBTQI, być może nawet nie było to brane pod uwagę.”

„Musimy usłyszeć od samej Beyoncé, co sądzi o sytuacji, w jakiej znajduje się nasza społeczność” – mówi.

„Ponieważ ma fanów na całym świecie, którzy ją uwielbiają, niektórzy będą zdenerwowani, a niektórzy pomyślą, że to niesamowita rzecz”.

Beyoncé podczas występu na żywo w Dubaju. Zdjęcie: Twitter

Ale nie wszyscy fani byli krytyczni – niektórzy twierdzili, że kraje ZEA nie są odosobnione w swoim stanowisku w sprawie praw LGBT i nie należy ich wyróżniać.

Inni wskazywali na różnice, takie jak Beyoncé opłacana przez firmę za prywatne wydarzenie, podczas gdy Beckham był opłacany przez rząd za aktywną promocję kraju.

Czytaj: 11 par gwiazd, o których nigdy nie wiedziałeś, że są spokrewnione

„Nie możemy wskazywać palcem na inne kraje, zanim nie spojrzymy na siebie” – mówi Aaron Carty, drag queen z Beyoncé Experience.

„Występ Beyoncé w Dubaju jest stwierdzeniem samym w sobie”, mówi, dodając, że piosenkarka jest „twórczynią zmian”.

„Zamierzamy dokonać zmiany tylko rozmawiając o tym” – mówi Aaron, dodając: „Ona kocha nas, gejów. Kocha społeczność LGBT”.

Podczas piosenki „Brown Skin Girl”, Beyoncé zaprosiła na scenę wyrośniętą córkę Blue Ivy.

Tak wyglądał kawałek występu Beyoncé w Dubaju.