Białe nietoperze z Hondurasu sfotografowane w kostarykańskim lesie deszczowym

0
1005

Matka Natura jest zawsze pełna niespodzianek. Trudno uwierzyć, jak dużo różnych niesamowitych stworzeń żyje na naszej planecie! Dziś przedstawiamy urocze, małe, wyjątkowe, białe nietoperze.

Te małe zwierzęta nazywane są „białymi nietoperzami Hondurasu” i fotograf z Supreet Sahoo Photography uwiecznił je na zdjęciach, gdy spacerował przez las deszczowy w Kostaryce. Takie białe nietoperze można również znaleźć w Hondurasie, Nikaragui i Panamie.

Te nietoperze są również nazywane nietoperzami bawełnianymi, a ich maksymalny rozmiar jest widoczny na zdjęciach poniżej. Ich rozmiary nie różnią się znacznie między samcami i samicami. Samce są jednak nieco większe i cięższe niż samica, zbliżając się do 4,7 cm lub nieco więcej.

Czytaj: 23 malutkie dzikie zwierzątka, które skradną Twoje serce!

Te nietoperze wylegują się pod liśćmi rośliny Helikonia i żują brzeg liścia w celu odżywiania się, stąd też nazwa „nietoperz namiotowy”. Są wegetarianami i przeważnie żyją pod tymi liśćmi. Pod każdym liściem żyje około 6-7 nietoperzy, które nie przeszkadzają nikomu.

Teraz niemal zagrożone, te wyjątkowe małe nietoperze są bardzo cenne. Natura ma tak wiele do zaoferowania, dlatego wszystko powinniśmy szanować i chronić.

Więcej informacji: Instagram | Facebook | supreetsahoo.com

Nietoperze z Hondurasu

Widok spod liścia

Zbliżenie

Kolejny widok spod liścia

Nietoperze ładnie się maskują

Białe nietoperze z Hondurasu z Kostaryki:

Czytaj: Wrocławskie Zoo znowu otwarte od 21 maja