Bogaci uczniowie kontra biedni. Zamożni rodzice postanowili ich oddzielić.

0
979

Status materialny uczniów wpływa na ich wyniki w nauce, jednak nie oznacza to, że należy piętnować biednych uczniów za to, że ich rodzice zarabiają mniej pieniędzy i nie stać ich na luksusowe życie dla swoich dzieci.

Bogaci rodzice w jednej ze szkół postanowili oddzielić swoje dzieci od biednych uczniów. Jeden ojciec „z tej biedniejszej rodziny” kategorycznie nie zgodził się na taki pomysł i dał nauczkę bogatym rodzicom na całe życie.

Sytuacja ta została opisana już na wielu portalach, między innymi na topniusy.eu:

„Mój przyjaciel jest właścicielem dobrze prosperującego biznesu, ale nie ma w zwyczaju afiszować się swoim majątkiem. Mieszka w zwyczajnym domu po rodzicach, na co dzień nosi zwykły t-shirt i dżinsy.

Nietrafiony pomysł rodziców

W klasie, w której uczy się jego córka, grupa zamożnych rodziców postanowiła zmienić ławki w klasie. Szkoła nie dostawała dofinansowania i uczniowie od wielu pokoleń uczyli się w bardzo starych, zniszczonych ławkach. Ławki te pamiętały jeszcze czasy ich dziadków.

zdjęcie: pixabay.com

Bogaci rodzice postanowili, że wyłożą pieniądze z własnej kieszeni i zakupią nowe ławki i krzesełka dla swoich dzieci. Dla rodziców z uboższej grupy był to nie lada problem, ponieważ oni nie mogli sobie na to pozwolić. Zakup nowych ławek przekraczał ich możliwości finansowe.

Bogaci rodzice kompletnie się tym nie przejęli. Zakupili nowe ławki dla swoich dzieci. I wtedy ojciec z tej „biedniejszej grupy” zaproponował, aby złożyć się i kupić ławki dla wszystkich dzieci. Niestety bogaci rodzice bardzo oburzeni powiedzieli, że nie ma takiej opcji. Wzburzeni pytali:

-„Dlaczego mielibyśmy kupować z naszych pieniędzy ławki dla tych, co nie mają pieniędzy? Niech siedzą w starych ławkach”.

Po usłyszeniu takiej odpowiedzi mężczyzna się poddał. Wiedział, że zamożni rodzice nie ulegną, ponieważ myślą tylko o swoim czubku nosa. Wiedział, że zakup tylko części nowych ławek doprowadzi do podziału klasy na „biednych” i „bogatych”.

Dyskryminacja

Zamożni rodzice zakupili nowe ławki dla swoich pociech.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zadanie domowe 8-latka przerosło rodziców. Nikt nie wie, która odpowiedź jej poprawna.

zdjęcie: pixabay.com

Po przyjściu do szkoły te „lepsze” dzieci usiadły przy nowiutkich ławkach z krzesełkami, a dwa ostatnie rzędy ławek zepchnięte pod ścianę stanowiły pewnego rodzaju getto dla tych „biednych i gorszych”.

zdjęcie: pixabay.com

Mamy dumnie patrzyły na swoje dzieci, które siedziały w nowych ławkach i czuły, że ich dzieci w końcu zostały wyróżnione. Kiedy mężczyzna, który zaproponował składkę na zakup wszystkich ławek zapytał kobiety, czy nie widzą w tym nic złego, otrzymał odpowiedź:

-„Nie, nic złego w tym nie widzimy. My możemy sobie na to pozwolić!”.

Jeden dzień później

Następnego dnia uczniowie, którzy przyszli do szkoły zauważyli, że na miejscu starych ławek stoją najbardziej nowoczesne i najdroższe na rynku ławki z krzesełkami.

zdjęcie: art.com

Te matki, które jeszcze wczoraj stały dumne, dziś nie kryły oburzenia, zaczęły biegać i krzyczeć, że to dyskryminacja i upokorzenie ich dzieci i że wszyscy uczniowie powinni mieć takie same ławki.

I ten sam mężczyzna, który wczoraj pytał kobiety, czy nie widzą w takim podziale klasy nic złego, teraz stał, patrzył na zamożnych rodziców i się uśmiechał.

Podszedł do niego jeden z zamożnych ojców i spytał: -„To Twoja sprawka?

Odpowiedział mu:

-„Przecież Wam to nie przeszkadzało, że jedno będą mieli lepsze, a drudzy gorsze”.

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl