Bohaterski pies zaprowadził ratowników do zaginionego mężczyzny

0
304

Gregorio Romero, 84-letni mężczyzna z meksykańskiego stanu Sonora, zawdzięcza życie swojemu psu, El Palomo, który przyprowadził do niego ratowników po tym, jak zgubił się na pustyni na tydzień.

27 listopada Gregorio Romero wyszedł z domu na spacer, ale już nie wrócił. Jego rodzina początkowo nie była zaniepokojona, ponieważ osiemdziesięciolatek odwiedzał czasami pobliskie wioski w okolicy i wracał kilka dni później. Jednak po czterech dniach siostrzenica mężczyzny, Ramona, zaalarmowała władze o jego zniknięciu i zorganizowano grupę poszukiwawczą. Przeszukali teren wokół domu Romero, ale tydzień po jego zniknięciu nigdzie nie było 84-latka. Na szczęście wierny pies mężczyzny uratował sytuację.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Meksykańska Gwardia Narodowa, Policja Miejska, Miejska Jednostka Ochrony Ludności, a nawet wyszkolony pies tropiący zostały sprowadzone w celu poszukiwania Romero, ale po przeszukiwaniu terenu wokół jego domu w Sonora przez ponad trzy dni, nie wiedzieli co robić i myśleli o najgorszym. Wtedy lojalny pies mężczyzny, El Palomo, uratował życie mężczyzny.

Czytaj: Mój pies ratownik uratował mnie, wywąchując mojego raka

Zdjęcie: Facebook

Według jednego z członków grupy poszukiwawczej, brązowy kundel poprowadził ich przez wzgórza i wąwozy do miejsca, w którym Gregorio Romero utknął po bezcelowej wędrówce przez pustynię. Jego siostrzenica powiedziała władzom, że Romero miał czasami zaniki pamięci i przypuszcza się, że to spowodowało, że zgubił drogę podczas spaceru.

Wyraźnie osłabiony i odwodniony mężczyzna został przewieziony do szpitala Meksykańskiego Instytutu Ubezpieczeń Społecznych (IMSS), gdzie przez dwa dni wracał do zdrowia. Prokuratura napisała na Twitterze, że wierny pies „El Palomo” pozostawał pod drzwiami szpitala dzień i noc, czekając na powrót do zdrowia ukochanego właściciela”.

Czytaj: Zakończyła się warta 11 mln złotych przebudowa Centrum Neuromed we Wrocławiu

„Bezwarunkowa miłość jego zwierzaka pozwoliła Romero ponownie połączyć się z rodziną, ponieważ to „El Palomo” doprowadził władze do miejsca, w którym mężczyzna się znajdował” – napisała na Twitterze prokuratura wraz ze zdjęciem El Palomo autorstwa Romero po powrocie do domu.

Psy to najwierniejsze i najukochańsze zwierzęta na świecie!