Boris Johnson ostrzega Putina w ostatnim przemówieniu jako premier

0
161

Boris Johnson wygłosił ostatnie przemówienie jako premier, podkreślając wyniki swojego rządu w sprawie Brexitu, wprowadzenia szczepionki na Covid-19 i wysyłając ostrzeżenie do Władimira Putina podczas wojny na Ukrainie.

Tłum urzędników zebrał się wokół drzwi na Downing Street numer 10, gdy 58-latek wygłaszał przemówienie.

Po wizycie u królowej Johnson zostanie zastąpiony przez Liz Truss.

Johnson powiedział: „Liz Truss i ten współczujący konserwatywny rząd zrobią wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ludziom przejść przez ten kryzys.”

Były premier świętował sukces wprowadzenia szczepionek.

Powiedział: „Przez te lakierowane czarne drzwi nowy premier wkrótce spotka się z fantastyczną grupą urzędników państwowych – ludzi, którzy doprowadzili do Brexitu, ludzi, którzy zapewnili najszybsze wprowadzenie szczepionek w Europie, 70 procent całej populacji otrzymało dawkę w ciągu sześciu miesięcy – szybciej niż w jakimkolwiek porównywalnym kraju. To jest rząd dla Ciebie. To ten konserwatywny rząd.”

„Ludzi, którzy zorganizowali te wczesne dostawy broni dla bohaterskich ukraińskich sił zbrojnych i działania, które mogły pomóc zmienić bieg największej europejskiej wojny od 80 lat.”

„Ze względu na szybkość i pilność tego, co zrobiliście, wszyscy zaangażowani w ten rząd, aby ponownie uruchomić tę gospodarkę od lipca zeszłego roku, pomimo całej opozycji, wszystkich pesymistów, mamy i nadal będziemy mieć tę siłę ekonomiczną, aby dać ludziom pieniądze, których potrzebują, aby przetrwać kryzys energetyczny, który został wywołany przez okrutną wojnę Putina.”

„I wiem, że Liz Truss i ten współczujący konserwatywny rząd zrobi wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ludziom przejść przez ten kryzys, a ten kraj to zniesie, a my wygramy.”

„A jeśli Putin myśli, że może odnieść sukces szantażując lub zastraszając Brytyjczyków, to się całkowicie zawiedzie”.

„Powodem, dla którego będziemy mieć te fundusze teraz iw przyszłości, jest to, że my, konserwatyści, rozumiemy zasadniczą symetrię między działaniami rządu a przedsiębiorstwami prywatnego kapitalistycznego rynku wolnego rynku.”

„Wkładamy rekordowe fundusze w nasze szkoły i płace nauczycieli”.

„I oczywiście zapewniamy krótko- i długoterminowe rozwiązania dla naszych potrzeb energetycznych, nie tylko wykorzystując więcej własnych krajowych węglowodorów, ale zwiększając do 2030 r. 50 gigawatów energii wiatrowej – to połowa zapotrzebowania tego kraju na energię elektryczną z samej morskiej energii wiatrowej.”

Czytaj: W Wielkiej Brytanii pociągi będą zasilane wodorem i wygenerują zero emisji.

„Więcej miliardów funtów firm technologicznych wyrasta tutaj, w Wielkiej Brytanii, niż we Francji, Niemczech i Izraelu razem wziętych.”

W rezultacie bezrobocie, kiedy wychodzę z urzędu, spadło do najniższych poziomów, których nie widziano odkąd miałem około 10 lat”.

Być może nieco dziwnie, Boris porównał także swoją kadencję do „rakiety nośnej” i powiedział: „Jestem teraz jak jedna z tych rakiet nośnych, która spełniła swoją funkcję i teraz delikatnie wejdę ponownie w atmosferę i niewidocznie rozprysnę się w jakimś odległym i niejasnym zakątku Pacyfiku”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„I nie będę oferować temu rządowi niczego poza najgorętszym wsparciem.”

„To trudny czas dla gospodarki. To trudny czas dla rodzin w całym kraju. Możemy i przejdziemy przez to, wyjdziemy silniejsi po drugiej stronie. „

„Ale mówię moim kolegom konserwatystom, że nadszedł czas, aby polityka była ponad ludźmi.”

„Nadszedł czas, abyśmy wszyscy stanęli za Liz Truss i jej zespołem oraz jej programem i służyli ludziom w tym kraju, ponieważ tego chcą ludzie w tym kraju. Tego właśnie potrzebują. I na to zasługują.”

Czytaj: Bizony wypuszczone w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od tysiąca lat

„Jestem dumny, że dotrzymałem obietnic, które złożyłem mojej partii, kiedy byłeś na tyle uprzejmy, by mnie wybrać, zdobywając największą większość od 1987 roku.”

Dodał: „Dziękuję wszystkim za mną w tym budynku. Dziękuję wszystkim w rządzie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli opiekować się mną i moją rodziną przez ostatnie trzy lata.”

„Przede wszystkim dziękuję Wam, Brytyjczykom, wyborcom, za danie mi szansy służenia, Wam wszystkim, którzy tak niestrudzenie pracowali razem, by pokonać Covid-19, aby umieścić nas tam, gdzie jesteśmy dzisiaj.”

„Razem położyliśmy fundamenty, które przetrwają próbę czasu, czy to przez odzyskanie kontroli nad naszymi prawami, czy przez wprowadzenie nowej, żywotnej infrastruktury, wspaniałej solidnej konstrukcji, na której będziemy dalej wspólnie budować, torując ścieżkę dobrobytu teraz i dla przyszłych pokoleń”.

„Będę wspierał Liz Truss i nowy rząd na każdym kroku”.