Brazylia oświeciła posąg Chrystusa Zbawiciela, oddając hołd pracownikom służby zdrowia

0
660

Pracownicy służby zdrowia na całym świecie walczą na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa. Aby uhonorować ich odwagę i poczucie odpowiedzialności, Brazylia złożyła wzruszający hołd w Niedzielę Wielkanocną.

Z tej okazji statua Chrystusa Zbawiciela została oświetlona obrazami pracowników służby zdrowia, a w pewnym momencie nawet „przebrana” za lekarza. Słowa podziękowania dla bohaterów w szpitalach również zostały zawarte i pokazane w różnych językach, aby wzmocnić globalny charakter pandemii.

Po raz drugi monumentalny posąg został użyty do wysłania wiadomości o koronawirusie. W marcu oświetlono go flagami krajów dotkniętych rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Według WHO w Brazylii jest 22 169 przypadków i ponad 1200 zgonów spowodowanych przez koronawirusa. Jednak w miarę wzrostu liczby przypadków w kraju pojawiły się mieszane wiadomości od kierownictwa kraju. Podczas gdy prezydent Bolsonaro bagatelizuje ryzyko kryzysu, szef ministerstwa zdrowia publicznego doradza ludziom, aby pozostali w domu i nie gromadzili się w dużych grupach.

W rzeczywistości wyraźne przesłanie w języku portugalskim zostało wyświetlone na posągu Chrystusa Odkupiciela – Fique Em Casa (tłumaczenie: Zostań w domu). Ostrzegając ludzi, aby zachowali ostrożność, niedzielne wydarzenie miało także zjednoczyć świat z nadzieją w czasach kryzysu.

Pielęgniarki, lekarze i inni pracownicy służby zdrowia są teraz bohaterami podczas pandemii, ponieważ radzą sobie z ogromnym napływem nowych pacjentów i walczą o życie każdego. A ze względu na zakazy dla odwiedzających w szpitalu nawet dla pacjentów, którzy są bliscy śmierci, personel medyczny jest teraz, bardziej niż kiedykolwiek, kanałem łączącym tych pacjentów i ich bliskich.

Czytaj: Tak wygląda walka z koronawirusem. Wstrząsające 34 zdjęcia wycieńczonych lekarzy

Pokaz wdzięczności Brazylii jest najnowszym z wielu hołdów, które miały miejsce. W Hiszpanii, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ludzie skoordynowali wysiłki, aby w określonych porach dziękować pracownikom służby zdrowia publicznymi brawami. W Los Angeles pojawiło się kilka restauracji, które przekazały posiłki pracownikom szpitala. A w Connecticut lokalni strażacy i policjanci zebrali się i utworzyli pociąg hołdowy, wydając syreny przed szpitalami, jako znak solidarności. Na przykład jeden 13-letni chłopiec używa swojej drukarki 3D do tworzenia ochronników słuchu, aby zmniejszyć ból odczuwany przez pracowników medycznych podczas noszenia masek przez długi czas.

Brazylia oddała hołd pracownikom służby zdrowia, wyświetlając iluminacje na posągu Chrystusa Zbawiciela.

Biały płaszcz lekarza był rzutowany na posąg Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro w Brazylii, w Niedzielę Wielkanocną, aby uhonorować pracowników medycznych, którzy walczą o ocalenie życia podczas pandemii koronawirusa.

Carl De Souza/AFP via Getty Images
Obraz pracownika medycznego jest rzutowany na posągu Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro w Brazylii. Kraj jest jednym z 14 narodów, który potwierdził co najmniej 20 000 przypadków koronawirusa. Buda Mendes/Getty Images

Źródło: CNNNPR

Czytaj: SAMOLOT ZE SPRZĘTEM DLA POLSKICH LEKARZY WYLĄDOWAŁ Z POZNANIU