Buty Kanye Westa trafiły do sprzedaży za 1 milion dolarów

0
377
Sotheby's/PA Images

Buty sportowe Yeezy z 2008 roku Kanye Westa, pierwsza para, jaką raper kiedykolwiek nosił publicznie, będą dostępne w sprzedaży za ponad 1 milion dolarów.

Kiedy raper pojawił się na scenie podczas 50. ceremonii rozdania nagród Grammy w tych butach, widzowie nie mieli pojęcia, że te buty to będą hit!

Miłośnicy obuwia nie wiedzieli, że to początek imperium Nike Air Yeezy, rozciągającego się na wiele marek, od Louisa Vuittona po Adidasa.

Teraz, 13 lat później, ta sama para trafia na aukcję dzięki ludziom z Sotheby’s, którzy spodziewają się, że buty osiągną wartość miliona dolarów.

Według CNN, dom aukcyjny określił buty jako „jedne z najbardziej cenionych i poszukiwanych butów sportowych na świecie”. Będą dostępne do prywatnej sprzedaży po publicznym pokazie w Hong Kong Convention and Exhibition Centre w dniach 16-21 kwietnia.

Strona internetowa wyjaśnia: „To są trampki, które Kanye West nosił w noc, w której Yeezy został przedstawiony światu i na nowo zdefiniował, czym mógłby być charakterystyczny but. To była zupełnie nowa sylwetka, stworzona raczej dla artysty niż sportowca”.

Czytaj: Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę, aby pomóc chorym dzieciom na raka

„Chociaż Kanye West współpracuje z Adidasem od 2013 roku, Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II są nadal jednymi z najbardziej pożądanych sneakersów przez kolekcjonerów i są podstawą trajektorii marki Yeezy, jaką znamy dzisiaj” – czytamy na stronie.

Czytaj: Starożytne buty Scytów sprzed 2300 lat odkryte w górach Ałtaj

Sprzedaż w wysokości 1 miliona dolarów znacznie pobiłaby rekord ustanowiony wcześniej przez buty Nike Air Jordan 1 Michaela Jordana noszone w 1985 roku, które sprzedano za 615 000 dolarów w zeszłym roku w Christie’s.

johannesfloe.com – Art to remember