Cała karaibska wyspa na sprzedaż za mniej niż mieszkania w Londynie

0
132
Możesz kupić karaibską wyspę i żyć jak w raju. Zdjęcie: Private Islands Inc

Cała karaibska wyspa jest obecnie dostępna za absolutnie okazyjną cenę – cóż, w porównaniu z ceną wielu malutkich mieszkań w Londynie.

Wielka Brytania jest znana z wielu dobrych rzeczy – na przykład z Narodowej Służby Zdrowia (NHS), z sieci piekarni Greggs i czy fast foodów Binley Mega Chippy – ale niskie ceny mieszkań i domów nie są czymś, czym można się przechwalać. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy chcesz kupić mieszkanie w stolicy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Średnia cena mieszkania w londyńskim mieście, w lipcu 2022 roku wynosiła 827 198,34 GBP (4,3 mln zł) – oczywiście nie jest to kwota, na którą wielu z nas byłoby w stanie sobie pozwolić.

Nawet patrzenie dalej nie łagodzi tak bardzo żądła, ponieważ mieszkania w dzielnicy Camden kosztują średnio 734 685,62 funtów (3,9 mln zł).

Tymczasem w Hackney we wschodnim Londynie przeciętne mieszkanie kosztuje 570 874,40 funtów (3 mln zł).

Witryna internetowa, która w swoim raporcie nie podała liczby sypialni ani metrażu, stwierdziła, że najtańszą dzielnicą była Barking i Dagenham, która leży 14,5 km na wschód od centrum Londynu, a nawet wtedy średnia cena za mieszkanie wynosiła 249 433,12 funtów (1,3 mln zł).

Być może lepiej będzie, jeśli zabierzesz te ciężko zarobione oszczędności i udasz się na Karaiby, gdzie będziesz mógł kupić całą wyspę za mniej niż cena mieszkania w Londynie.

Możesz kupić całą wyspę na Karaibach. Źródło: Private Island Inc

Iguana Island, która jest wystawiona na sprzedaż za pośrednictwem Private Islands Inc, to wulkaniczna wyspa położona 19,4 km od wybrzeża Bluefields w Nikaragui.

Ten raj o powierzchni pięciu akrów obejmuje własność, dom pod klucz, palmy kokosowe, bananowce i „bardzo przystępną cenę” w wysokości 475 000 USD (2 mln zł).

Czytaj: Niesamowita włoska wyspa zapłaci ci 72 000 zł za przeprowadzkę tam

Cała wyspa ma „przystępną” cenę. Źródło: Private Islands Inc

„Przejrzysta niebiesko-zielona woda dominuje we wszystkich kierunkach, a spektakularne wschody i zachody słońca w regionie sprawiają, że widoki są jeszcze bardziej spektakularne o świcie i zmroku” – możemy przeczytać na stronie.

Sama nieruchomość to dom z trzema sypialniami, dwiema łazienkami, otaczającą go werandą, jadalnią, barem i częścią dzienną oraz „dodatkowymi pomieszczeniami dla personelu po drugiej stronie wyspy”, z „niezawodnymi długoletnimi” pracownikami chętnymi do pozostania z nowymi właścicielami.

Ta wyspa to raj na ziemi. Źródło: Private Islands Inc

„Promenada wije się wokół posiadłości, zachęcając do spokojnych spacerów wśród liści, domu migrujących motyli; 28-metrowa wieża obserwacyjna pozwala zwiedzającym spojrzeć przez ocean na lasy deszczowe w oddali” – czytamy na stronie.

Chociaż Private Islands Inc twierdzi, że jest „wystarczająco dużo” miejsca na dodanie basenu, zauważa, że orzeźwiająca kąpiel jest „tak prosta, jak brodzenie w morzu po spokojnej zachodniej stronie wyspy w pobliżu przystani”. Brzmi marzycielsko.

Czytaj: Ten pływający jacht o wartości 5,5 miliona dolarów to największy luksus na morzu

Wyobraź sobie kąpiel w morzu każdego ranka. Źródło: Private Islands Inc

„Ta część Nikaragui słynie z wędkowania, a wędkarze mogą zarzucić dok na lucjanowate, makrelę i barrakudę, wyruszyć na morze w poszukiwaniu tuńczyka, billfish i solandrę lub zagłębić się w dziewicze rzeki dżungli na kontynencie w poszukiwaniu tarponów.

„Obfite tropikalne ryby na okolicznych rafach przypadną do gustu miłośnikom snorkelingu i nurkowania”.

Cudowne miejsce.