Chcesz zabrać swoją rybkę na spacer? Ta torba ci to ułatwi!

0
476
Zdjęcie: katsugyo_bag/Instagram

Japońska firma pracuje nad dziwaczną torbą przypominającą pojemnik na żywe ryby, odpowiednią dla właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą zabrać na spacer swoją ulubioną rybę.

Znana jest jako „torba katsugyo”. To przenośne akwarium ma kształt długiej rurki z przezroczystą częścią środkową, uchwytem i miernikiem, który, jeśli mam zgadywać, monitoruje nasycenie wody tlenem.

Torba jest pomysłem firmy „Ma Corporation” i ma stać się bardziej elegancką, wydajną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla starej plastikowej torby wypełnionej wodą.

Torba katsugyo jest obecnie wciąż w fazie rozwoju, więc jeśli wygląda na coś, na co z radością wydasz pieniądze, będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Jego wynalazcy testują obecnie urządzenie z różnymi jadalnymi rybami i dokumentują każdy eksperyment na Instagramie.

Zdjęcie: Instagram

Przeglądając zdjęcia i filmy z przenośnego akwarium przesłane na Instagram od października ubiegłego roku, ten dziwaczny produkt ewoluował, a miernik tlenu i port karmienia zostały dodane w późniejszych wersjach.

Czytaj: „Maj Równości” w Krakowie – miasto chce przełamywać stereotypy

Zdjęcie: Instagram

Nadal prawdopodobnie pojawią się ulepszenia torby katsugyo, ponieważ jest ona testowana na większej liczbie rodzajów ryb. Na przykład programiści podają, że ryby, które lubią dużo pływać, takie jak makrela, mogą być bardziej problematyczne w transporcie i obiecują wprowadzić niezbędne poprawki w swoim produkcie.

Czytaj: Niewiarygodne pierożki w kształcie ryb

Zdjęcie: Instagram

Sądząc po komentarzach zamieszczonych pod większością materiałów przesyłanych na Instagram, torba katsugyo może okazać się komercyjnym sukcesem nie tylko w Japonii, ale także za granicą. Ludzie już teraz pytają o koszty, jak mogą ją kupić i ogólnie wyrażają swoje poparcie dla projektu.

Chociaż torba katsugyo z powodzeniem mogłaby służyć jako przenośny zbiornik na ryby domowe, sądząc po treściach zamieszczonych przez jej twórców, jest zdecydowanie skierowana do fanów sashimi, którzy chcą mieć pewność, że ich ulubiony posiłek jest jak najświeższy.

johannesfloe.com – Art to remember